netflix-mini-dizi
Dizi Önerileri

Bir Solukta İzleyeceğiniz Netflix Mini Dizi Önerileri

Bir solukta izleyeceğiniz 5 Netflix mini dizi önerileri ile geldim. Bazen uzun uzadıya dizi izlemek istemiyorum. Diziyi izleyeyim bitsin sonunda ne olacak diye aklım kalmasın istediğim zamanların kurtarıcısı mini diziler. Sezonlarca süren bırakmak istediğiniz ama sırf sonunda ne olacak diye bırakamadığınız dizler vardır eminim. Ben en son sezonlarca süren The Walking Dead izlemiştim ve dizinin 7. sezonunda diziyi kendimi çok zorlayarak bırakmıştım. Bir ara başından kalkmadan tüm gün boyunca The Walking Dead izlemişliğim var.

Bu dizi bağımlılığını ortadan kaldırmak için mini diziler birebir bence. Dizeye başlıyorsun ve 2. gün dizi bitiyor. Mükemmel 🙂 İzlediğim ve çok beğendiğim 5 Netflix mini dizi önerileri listeledim. İzlemeyenlerin bir bakmasını öneririm.

5 Netflix Mini Dizi Önerisi

Unorthodox

netflix-mini-dizi-unorthodox

Unorthodox dizisi 4 bölümlük mini bir dizi ve gerçek hayat hikayesinden uyarlama. Deborah Feldman’nın 2012 yılında kendi yaşadıklarını anlattığı ‘Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots’ adlı kitabından uyarlanmış yani tam dizi olarak Deborah Feldman’ın yaşamı ile birebir değil.

Dizinin baş karakteri Esty Brooklynli Hasidik Yahudi ve ailesi Yahudilik geleneklerine tamamen bağlı. Esty görücü usulü bir evleniyor fakat evliliğinde mutlu değil. Piyano çalmayı seven Esty eşinden gizli müzik dersleri alıyor ve müzik yapmak istiyor. Hayatında mutlu olmayan Esty bir gün yeni bir hayat kurmak için Berlin’e annesinin yanına kaçar fakat annesi ile görüşmeye cesaret edemez.

Dizi kendine yeni bir hayat kurmaya çalışan Esty’nin mücadelesini anlatıyor. Bir solukta bitirebileceğiniz bir dizi.

Alias Grace

netflix-mini-dizi-alias-grace

Alias Grace dizisi Margaret Atwood’un romanından uyarlanmış 6 bölümlük mini dizidir. Romanın baş aktörü Grace Marks, Kanada’da İrlandalı bir hizmetçidir. Çalıştığı evin sahibini ve kahyasını öldürmekten hüküm giyer ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılır.

Cinayet günü neler yaşandığını hatırlamamaktadır bu yüzden Grace’in masum mu suçlu mu olduğuna insanlar net olarak karar verememektedir.  Amerika’nın en başarılı psikologlarından biri olan Dr. Simon Jordan, genç kadının hafızasını geri getirmek için davaya dahil olur. Jordan, Grace’i kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

When They See Us

netflix-mini-dizi-when-they-see-us

When They See Us dizisi 4 bölümlük mini dizidir. Gerçek bir hikayeden uyarlanan dizide Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana ve Korey Wise, Central adındaki gençler Central Park’ta koşu yapan bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanırlar.

Suçsuz olduklarını söyleselerde cinsel saldırı suçundan tutuklanırlar. Beş siyahi genç işlemedikleri bir suç için hapis yatarlar fakat suçsuzluklarını ispatlamak için zorlu bir mücadeleye girişirler.

Bodyguard 

netflix-mini-dizi-bodyguard

David Budd, Londra Metropolitan Polisi’nde Özel Koruma Memuru olarak çalışan bir savaş gazisidir. David çocukları ile birlikte trenle seyahat ettiği sırada kendisini bir terör saldırısını engellerken bulur. Saldırıyı önlemesinin ardından David terfi alarak İçişleri Bakanı Julia Montague’yu korumakla görevlendirilir.

İçişleri Bakanı Julia Montague, David’in inandığı ve savunduğu değerlerin tam aksi görüşündedir fakat David’in görevini de sürdürmesi gerekmektedir. Dizi 6 bölümlük bir mini dizi.

A Suitable Boy

a-suitable-boy-dizisi

Dizi 1951 yılının Hindistan’ında geçiyor. Hikayenin merkezinde Lata ve onu evlendirmek isteyen annesi yer alıyorken arka planda ülkenin ilk genel seçime gidişi ve o dönemdeki siyasi durumu anlatılıyor. Lata 19 yaşında bir üniversite öğrencisidir. Lata’nın annesi Rupa kızını kendisinin uygun gördüğü bir taliple evlendirmek istiyor.

Fakat Lata evlenmek istemiyor ve okulda tanıştığı Müslüman olan Kabir’e aşık. Annesi Kabir’le olmasını desteklemiyor ve Lata’ya evlenmesi için yeni adaylar arıyor. Bunlara paralel olarak Lata’nın  yengesi ise şair olan kardeşi Amit ile evlenmesini istiyor. Dizi boyunca Lata’nın 3 talibi arasından hangisini seçeceğini merak ediyorsunuz.

A Suitable Boy dizisi yorumu için Harika Bir Netflix Hint Dizisi | A Suitable Boy Dizisi”   yazıma bakabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...