Dizi Yorumları

Camdaki Kız Dizisi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Camdaki Kız romanından aynı isimle uyarlanan dizinin ilk bölümü yayınlandı. Masumlar Apartmanı ve Kırmızı Oda dizilerini izlemiş biri olarak Camdaki Kız dizisi benim merakla beklediğim bir dizi oldu. İlk bölümünü izlediğim dizinin konusu ve ilk bölümü hakkındaki fikirlerimi sizlerle paylaşacağım.

Camdaki Kız Dizisi Oyuncu Kadrosu

 • Burcu Biricik – Nalan
 • Feyyaz Şerifoğlu – Sedat
 • Devrim Yakut – Gülcihan
 • Hande Ataizi – Cana
 • Feri Baycu Güler – Döndü
 • Nur Sürer – Feride
 • Şerif Erol – Adil
 • Hamza Yazıcı – Tako
 • Merve Polat – Billur
 • Nihal Menzil – Hafize
 • Selma Ergeç – Selen
 • Tuğrul Tülek – Levent
 • Tamer Levent – Rafet

Camdaki Kız Dizisi Konusu

Nalan varlıklı bir ailenin tek çocuğu olarak büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş güzel ve kibar bir genç kızdır. Nalan her ne kadar iyi şartlarda büyüse de her zaman annesinin himayesi ve kontrolündedir. Annesinin baskısı yüzünden çok fazla arkadaşı ve sosyal ortamı olmayan Nalan Koroğlu şirketinde mimar olarak çalışıyor.

Sedat ise babasının şirketinde (Koroğlu) çalışan fakat babasının hiç bir zaman takdirini kazanamayan bir adamdır. Babasının onaylamadığı ilişkiler ve yaşantısı babasının Sedat’ı zorla evlendirmek istemesine neden olur. Sedat gibi babasının şirketinde çalışan Sedat’ın ablası Selen ise Nalan’ı şirkette görür ve Sedat ile evlenmesi için ailesine önerir.

Sedat her ne kadar evlenmek istemese de biranda kendini Nalan ile nikah masasında bulur. Hikaye Nalan ve Sedat’ın evlenmesi ile başlar.

Camdaki Kız Dizisi Yorumu

Gülseren Budayıcıoğlu’nun daha önce hiç bir kitabını okumama rağmen kitaplarından uyarlanan tüm dizilerin bir kısmını izledim. Kitapları okuyanların yorumlarına baktığımda okuyucular dizilerin uyarlamalarında baya farklılıklar olduğunu söylüyor. Buna şaşırmak mümkün değil tabiki bir dizi 3 saat olunca. Camdaki Kız dizisinde kitaba ne kadar bağlı kalınır bunu önümüzdeki bölümler gösterecek.

Dizinin ilk bölümü hakkında tek kelime kurmak istesem ne aşırı beğendim diyebilirim ne kötüydü diyebilirim. Biraz arada kaldım. Zaten her dizinin ilk bölümünde kim kimdi diye anlayana kadar bölüm bitmiş oluyor. Bu dizide biraz öyle başladı. Gizemli konuşmalar kapı arkasındaki esrarengiz kişiler. Bu olaylar Türk dizilerinin bir klişesi olsa da hala tutuyor sanırım. Çünkü ilk bölüm bir yığın soru işaretleri ile bitti.

Dizinin oyuncu kadrosunun hepsi neredeyse benim sevdiğim oyuncular. Bu yüzden izlemek zevk verdi. Yalnızca şu uzun uzun bakışmaları biraz ileri sarma hissi geldi. Tabi bu dizide uzun bakışmalarda biraz farklılık vardı. Çekim açıları karakterlere birden yakınlaşmalar felan bir ara Hint dizisi izliyorum sandım. Tüm bölümler böyle mi gider bilinmez ama arada böyle çekim açıları biraz insanı gülümsetiyor.

Toparlayacak olursam dizinin konusu ilginç ve görünen karakterlerin ilerleyen bölümlerde geçmişine gidilecek gibi. İlerleyen bölümlerini izleyebileceğim bir dizi gibi duruyor. (Düzeltme: 2. bölümün ardından Burcu Biricik’in güzelliği bile bana izlettiremedi diziyi psikolojim kaldırmadı.) Sadece küçük bir uyarı Burcu Biricik Nalan karakterinin naifliği ve kibarlığını aşırı iyi oynamış. Arada Nalan karakterinin kibarlığından çıldırabilecek seviyeye gelebilirsiniz. İyi Seyirler…


Blu Tv Doğu Dizisi Konusu, Yorumu ve İncelemesi


 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...