Sağlık ve Güzellik

Chloe Ting | Motivasyon Kaynağı

Chloe Ting son dönemde kilo vermek isteyen insanlara ilham kaynağı olmaya devam ediyor.Son aylarda yaşadığımız pandemi dönemi ile evde fazlaca zaman geçirmenin bir sonucu olarak ekşi mayalı ekmekler,pastalar, börekler hesapsızca yenildi ve sonucunda kilolar alındı. Normal hayata dönelim derken açtık gardırobu ve kilo gerçeği ile yüzyüze geldik. Şimdi o kilolardan kurtulma zamanı.

Ben son 2 haftadır bir çok egzersiz programı uyguluyorum fakat egzersiz programlarının bir çoğunda aynı anda hareketleri açıklayarak egzersizler uygulandığı için motivasyonum programın sonuna doğru düşmeye başlıyordu bu yüzden farklı, kendimi en iyi hissedebileceğim ve beni çok fazla zorlamayacak egzersiz programları denemeye başladım. Henüz çok yeni Chloe Ting egzersiz videoları ile tanıştım. Chloe Ting spor programları uygulayan bir youtuber ve www.chloeting.com adında ücretsiz spor programları sunan bir siteye sahip.

Ben yaptığım egzersizlere ek olarak sağlıklı beslenmeye ve vücudumdaki fazla ödemleri atmak için detoks suları tüketiyorum. Eğer sizde benim gibi kısa sürede az malzemeli detoks suyu hazırlamak istiyorsanız Hızlıca Hazırlanan 5 Detoks Suyu Tarifi yazımı inceleyebilirsiniz.

Şu sıralar #ChloeTingChallenge‘ları oldukça popüler ve insanlar bu challenge’ları uygulayarak değişim videoları çekiyorlar. İşte değişimlerin bir kaçı ;

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Chloe Ting (@itschloeting)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Toilet Girl – Pole & Fitness (@toilet.pole)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Jess 🦁 (@jessicacolombera)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sitenin kullanımı oldukça basit. Farklı egzersiz programları bulunan sitede egzersiz programının üzerine tıkladığınızda program boyunca vücudunuzun hangi bölgelerini çalıştırdığı ve ortalama kaç dk sürdüğü bilgisi yer alıyor. Her egzersiz programı için ayrılmış gün gün videolar bulunuyor. Videolara tıkladığınızda ise sizi Chloe Ting’in youtube kanalına yönlendiriyor.

Ben bugün itibari ile Intense Core Challenge programına başladım. Bazı hareketleri tam anlamıyla yapamasam da videonun sonuna kadar yapabileceğim ölçüde devam ettim. 15 gün sonunda değişimi merakla bekliyorum.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...