a-discovery-of-witches-dizisi
Dizi Yorumları

Discovery of Witches (Cadıların Keşfi) Dizisi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Discovery of Witches Dizisi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımda; Discovery of Witches konusu, Discovery of Witches  yorumu, Discovery of Witches incelemesi, Discovery of Witches oyuncuları, Discovery of Witches yayınlanma tarihi, Discovery of Witches IMDB puanı, Discovery of Witches hangi kitaptan uyarlama bilgilerine yer vereceğim.

Discovery of Witches dizisi Deborah Harkness’in  All Souls Trilogy kitap serisinden uyarlama bir dizi. Seri 3 kitaptan oluşuyor ve ilki Discovery of Witches.

İlk bölümü 14 Eylül 2018 yılında yayınlanan dizinin şu ana kadar 2 sezon 18 bölüm yayınlandı. IMDB puanı 8,0 olan dizinin 3.sezonunun 2021 yılı içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Discovery of Witches Dizisi Oyuncuları

Teresa Palmer – Diana Bishop
Matthew Goode – Matthew Clairmont
Edward Bluemel – Marcus Whitmore
Louise Brealey – Gillian Chamberlain
Malin Buska – Satu Järvinen
Aiysha Hart – Miriam Shephard
Owen Teale – Peter Knox
Alex Kingston – Sarah Bishop
Valarie Pettiford – Emily Mather
Trevor Eve – Gerbert d’Aurillac
Lindsay Duncan – Ysabeau de Clermont

Discovery of Witches Dizisi Konusu

Dizi bir cadı olan Diana Bishop çevresinde ilerliyor. Annesi ve babasını küçük yaşta kaybeden Diana’yı teyzesi ve partneri büyütüyor. Diana Bishop anne ve babasının cadı olduğundan öldüklerini düşündükleri için cadılığa karşı herşeyi reddedip normal bir hayat sürmeye çalışıyor. Başarılı bir tarihçi olan Diana araştırması için eski bir el yazması kitabı okurken biranda farklı şeyler meydana geliyor. El yazması kitap yıllardır cadı, iblis ve vampirlerin peşinde olduğu kitaptır ve Diana’nın onu ortaya çıkarması herkesi bir anda hareketlendirmeye yeter.

El yazması kitabı sadece Diana’nın ortaya çıkarabildiğini fark eden herkes Diana’nın peşine düşer. Bir vampir olan Matthew’de bu kitabın peşindedir fakat Diana’ya zarar vermek istemez. Diana’ya aşık olan Matthew peşindekilerden onu korumak için zorlu bir mücadeleye girer.

Discovery of Witches Dizisi Yorumu

Fantastik bir dizi olan Discovery of Witches öyle güzel ilerliyor ki ben çok beğendim. Hiç fantastik kitap okumamış biri olarak bu diziyi izledikten sonra fantastik kitap okuma hevesi belirdi içimde.

Dizi için izlediğim en mükemmel dizi diyemem ama beğendiğim diziler arasında yerini aldı kesinlikle. Cadılar, iblisler ve vampirler var ama dizi tatlı bir aşkı da içinde barındırıyor. Zengin kız fakir oğlan değil de cadı vampir imkansız aşkı. Bazı yerlerde Türk dizisi tadında yaşanan olaylar komik gelse de yine de bir izlettiriyor kendini.

İnsanı yormayan hızlı akan ve heyecanlı bir kurgusu var. Fantastik dizi seviyorsanız bence kesinlikle izlemelisiniz.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...