yarim-kalan-asklar
Dizi Yorumları

Dizi Önerisi | Blu Tv Yarım Kalan Aşklar Dizisi

Sizlere yepyeni bir dizi önerisi ile geldim. En iyi diziler arasına girebilecek gibi gözüken Yarım Kalan Aşklar dizisi. Başrollerini Burak Deniz ve Dilan Çiçek Deniz’in paylaştığı bu yepyeni dizinin ilk bölümü Blu tv platformunda yayınlandı. Konusu itibariyle bana farklı gelen ve izlediğim süre boyunca yer yer güldüğüm bir dizi oldu.

Yarım Kalan Aşklar Dizinin Konusu

İdealist ve işini çok seven gazeteci Ozan gizemli bir haber peşindedir. Ozan karakterini Tolga Sarıtaş hayat veriyor. Ozan aynı iş yerinde çalıştığı gazeteci Elif ile çok güzel bir aşk yaşıyor ve yakında evleneceklerdir. Ozan Elif’i yıl dönümleri sebebiyle eski fotoğraf makinalarının ve aynı zamanda babasının da fotoğraf makinasının sergilendiği bir yere götürür ve oradan çıktıklarında Ozan araştırdığı haber hakkında bir telefon alır. Telefonda görüştüğü kişi ile buluşmaya gitmek için hareket ederken birde Ozan’a bir araba çarpar. Elif’in gözü önünde Ozan ölür.

yarim-kalan-asklar

Dizi bu kısma kadar biraz dramatik gibi başlasa da asıl eğlenceli kısım bundan sonra başlıyor. Ozan başka birinin bedeninde tekrar hayat buluyor ve Ozan’a ikinci bir şans veriliyor. Bu şansı kullanabilmesi için tekrar dirildiği insanın hayatını yaşamak zorunda ve bundan kimseye bahsetmemesi gerekiyor.

yarim-kalan-asklar

Ozan yeni hayatına artık rezil bir adam olan komiser Kadir olarak devam edecek. Ozan’ın bu yeni hayata alışması ve kendisini öldürenin kim olduğunu bulması gerek.

Yarım Kalan Aşklar

Dizi de Burak Deniz’in canlandırdığı Kadir karakteri hiç sırıtmamış ve bence Burak Deniz bu rolün hakkını vermiş. Oyuncu kadrosunda Cem Davran’ın da yer aldığı dizide usta oyuncu sorunlu komiser Kadir’in amirini canlandırıyor. Açıkcası diziyi izlerken birden aklıma Alef dizisinde komiserin gereksiz ve çok yapay duran replikleri aklıma geldi. Bu dizide de aynı şekilde bir polis figürü sergilenme ihtimali beni biraz germişti. Cem Davran’ın oyunculuğuna zaten diyecek söz yok ve Burak Deniz’e fırça atması sinirlilik halleri bence abartılmamış ve izlerken insanı rahatsız etmiyor.

Yarım Kalan Aşklar dizisi ilk bölümü ile benden tam puan aldı. Dijital platformda izlediğim türk dizilerinden en beğendiğim olabilir. Tabi bu ilk bölüme verdiğim puan. Gelecek bölümleri merakla bekliyorum..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...