dyson-airwrap-saç-şekillendirici-yorumu
Sağlık ve Güzellik

Dyson Airwrap Saç Şekillendirici Fiyatını Hak Ediyor mu?

Son dönemde sosyal medyada trend olan Dyson airwrap saç şekillendiricinin fiyatı doların artmasıyla yüksek seviyelere çıktı. Fiyatındaki bu yükselme influncerların dyson saç şekillendirici seti önermesinin önüne geçemedi. Bu kadar övgüyü hak ediyor mu dyson hair saç şekillendirici gelin beraber bakalım.

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici Özellikleri

Her saç tipine uygun olarak tasarlandığı söylenen dyson airwrap saç şekillendirici kendine özel bir kutu içerisinde gönderiliyor. Kutu bir bakışta içerisinden ne çıksa pahalıdır diyebileceğiniz özellikte bir tasarıma sahip. Kutunun içerisinden 6 başlık ve 3 aksesuar çıkıyor. Saç şekillendiricinin uzun saçlar için tasarlandığı ürün bilgilendirme kısmında yer alıyor.

Kutunun içerisinde 30mm uzun Airwrap başlık, 40mm uzun Airwrap başlık, sert düzleştirme fırçası, yumuşak düzleştirme fırçası, yuvarlak hacim veren fırça, ön şekillendirme kurutucusu, kaymaz ısıya dayanıklı altlık ve filtre temizleme fırçası bulunuyor.

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici Nasıl Kullanılır?

Dyson airwrap saç şekillendirici klasik maşa ve saç şekillendiricilerinden farklı olarak hava akımı ile saç şekillendirilmesini sağlıyor. Saç kurutma, düzleştirme ya da dalgalı yapmak için ayrı başlıklara sahip olan dyson saç şekillendirici yüksek ısı kullanmaması nedeniyle saçlara zarar vermiyor.

V9 gövdesine istenilen başlık takılarak kolaylıkla saçlara şekil verilebiliyor. Akıllı ısı kontrolü bulunması sayesinde saçlarınız yüksek ısıya maruz kalarak kurumuyor. Dyson airwrap saç şekillendiricisinde coanda teknolojisi kullanılmıştır. Bu teknoloji sayesinde sağlanan hava akımıyla saçlara kolaylıkla şekil verilebilir.

Dyson saç şekillendirici ile saçınıza şekil vermek için öncelikler ıslak saçların ön şekillendirme kurutucusuyla kurutulması gerekir. Ardından eğer bukle yapılacaksa 30 mm ya da 40 mm olan başlıklardan biri seçilerek istenilen kalınlıkta bukleler yapabilirsiniz. Saçınızı düzleştirmek içinse düzleştirme fırçası kullanabilirsiniz.

Dyson Saç Şekillendirici Parasının Hakkını Veriyor mu?

Saça şekil vermek için kullanılan klasik maşa ya da düzleştiricilerde genellikle yüksek ısı kullanılması gerekiyor. Sürekli yüksek ısıyla saça şekil vermek zamanla saçın incelerek kopmasına neden olabiliyor. Klasik saç şekillendiricilerinde 200 derecenin altında yapılan uygulamalarda istenilen sonucun elde edilmesi biraz zor oluyor. Saç genellikle kabarma yapabiliyor.

Dyson Airwrap saç şekillendirici hava akımı kullanarak saça şekil vermesinden dolayı yüksek ısı kullanımına ihtiyaç duymuyor. Akıllı kontrol sistemi sayesinde derecenin 150 üzerine çıkmasına izin verilmiyor. Bu sayede saçlar yüksek ısıya maruz kalmadan şekilleniyor. Bunun yanı sıra en çok övülen kısmı ise saçlarda asla kabarmaya ya da tam aksi yönde sönük bir saça neden olmaması. Saça uygun başlık seçildiğinde hacimli ve parlak bir saç ortaya çıkardığını iddia ediyor.

Dyson airwrap hepsiburada sitesinde güncel fiyatı 7000 TL, dyson airwrap trendyol da ise yine aynı fiyat. Şimdi gelelim 7000 TL bir saç şekillendirici için ödenir mi? Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Dyson saç şekillendirici kısa saçlar için kesinlikle uygun bir ürün değil. Hava akımı ile saç şekillendirmesinden dolayı kısa saçlarda kullananlar genellikle sonuçtan memnun kalmıyor.

Uzun saçlı olup bir süre kullanan kişilerin genel yorumu ise kesinlikle saçta kabarma yapmadığı. Uygulama yapan kişinin nasıl uygulama yaptığı da alınan sonuçta oldukça önemli. Sık sık saç şekillendirici kullanan kişiler için oldukça uygun bir ürün. Uzun vadede saça zarar vermeden şekillendirdiği düşünülürse evladiyelik bir ürün. Bunun yanı sıra ara sıra özel günlerde saç şekillendirenlerin ise bir kere daha düşünmelerini tavsiye ederim. Yalnızca saç kurutma aparatını kullanmak için kim 7000 TL ödemek ister ki?

Uygun fiyatlı düzleştirici tarak tavsiyesine buradan bakabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...