exxen-seref-bey
Dizi Yorumları

Exxen Şeref Bey Dizisi Yorumu | Exxen Dizileri

Exxen Şeref Bey dizisi izlemeyi düşünenler buraya…Son dönemin en çok konuşulan konusu sanırım Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen. Açılmadan öncesi ayrı bir olay oldu. Açıldı ayrı bir olay oldu. Birçok eleştiri alan dijital platform Exxen’i sırf en sevdiğim Youtube içeriği olan Konuşanlar programı için satın aldım. Daha önce bir çok kez tanıtımını gördüğüm Şeref Bey dizisine de merak ettiğim için izlemek istedim.


Netflix 50 m2 Dizi Yorumu


Dizinin kadrosu zaten benim için mükemmel. Dizide Haluk Bilginer, Songül Öden, Devrim Yakut, Serhat Kılıç ve Şükran Ovalı gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Dizinin yazarı Ali Atay yönetmeni ise Leyla ile Mecnun’un da yönetmenliğini yapan Onur Ünlü. Daha ne olsun demek istiyorum.

Exxen Şeref Bey Dizisi Konusu

Dizide Şeref Bey karakterine Haluk Bilginer hayat veriyor. Şeref Bey eşini kaybetmiş yalnız yaşayan yaşlı bir adam. Avukat olan manevi oğlu ile aynı apartmanda yaşıyor ve biraz asabi. Şile de bir evi olan Şeref Bey bu evin kirası ile ihtiyacı olan bir kızı okutuyor ve kira direk kızın hesabına yatıyor.

exxen-seref-bey

Nejat, Solmaz, Suna ve Yıldız Şeref Beyin Şile’deki evinde restoran işleten kiracıları. Nejat düzenbaz bir adam ve aylardır Şeref beye kira ödemiyor. Şeref bey ise kiracılarının kira ödemediğini yardım ettiği kızın okulu bırakmak zorunda kaldığını öğrendiğinde fark ediyor. Biriken kira borcunu bir türlü alamayan Şeref bey kiracılarını evinden çıkarmak için bir mücadeleye girerken yaşadığı evinin sağlam olmadığı için yıkılması gerektiği haberini alıyor. Bunun üzerine Şeref bey Şile’deki evine taşınmak zorunda kalıyor.

Tüm bunların üzerine birde hala evinden çıkaramadığı kiracıları eklenince Şeref beyin maceraları başlıyor.

Şeref Bey Dizisi Yorumu

Ali Atay kaleminden çıkan bu iş bence çok iyi. Uzun zamandır izleyebileceğimiz Türk komedi dizisi yoktu. Şeref Bey dizisi ilaç gibi geldi. Komedi dizilerine hasret kaldığımız şu sıralar sürekli Jet Sosyete’nin eski bölümlerini izlemeye başlamıştım. Artık replikleri ezberleme seviyesine ulaşmışken Şeref Bey dizisi çok iyi geldi.

Bu yazıyı yazmadan önce şöyle bir dizi hakkındaki yorumları okuyayım dedim. Ekşisözlük’e bir baktım. Diziyi resmen yerden yere vurmuşlar. Onur Ünlü’nün kötü yönetmenliği Ali Atay’ın kötü senaristliği vs. Bu kadar kötü yorum okuduktan sonra acaba ben yanlış dizinin yorumlarını mı okuyorum dedim.

Dizide tabiki eleştirilebilecek noktalar olabilir fakat bence o kadar kötü yorumu hak ettiğini düşünmüyorum. Hızlı akan kaliteli esprileri olan bir komedi dizisi bence. Evet dijital mecrada yayınlanmanın bir rahatlığı olarak argo sözcük kullanımı biraz fazla olabilir. Ama bu bile bence dizinin güzelliğine gölge düşürecek düzeyde değil.

Komedi dizisi arayışındaysanız kesinlikle tavsiye edebileceğim bir dizi.


Netflix Bir Başkadır Dizi Yorumu


 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...