fito-krem-ne-ise-yarar
Sağlık ve Güzellik

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem ne işe yarar konusu cilt problemi yaşayanlar tarafından merak edilen bir konu. Cildinde leke, sivilce gibi problem yaşayan kişiler cilt bakımının yanı sıra alternatif krem arayışına girmektedir. Fito krem cilt problemi yaşayan kişilerin karşılaştığı kremler arasındadır. 

Fito Krem Nedir?

Reçeteli ya da reçetesiz olarak temin edebileceğiniz, dermatolojik rahatsızlıklar için kullanılan, hücre yenileme özelliği bulunan cilt kremidir.

Fito krem, ciltte oluşan tahribatın iyileştirilmesi için kullanılan kısa sürede etki gösteren ve bu etki sayesinde yüzeysel cilt problemlerini gideren medikal bir kremdir. Bunları yaparken aynı zamanda, cilt dokusunun da kısa sürede yenilenmesini sağlamaktadır.

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Cilt dokusunda sıklıkla meydana gelebilecek doku bozuklukları, tahriş, yanık, sivilce oluşumu ve akne gibi deformasyon oluşturabilen bir çok etken mevcuttur. Fito krem bu gibi etkenlerin yok edilmesi için kullanılır. İltihaplı sivilcelerin kurumasında çok etkilidir. Aynı zamanda ciltteki ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur ve ciltteki hücre yenilenmesini hızlandırır. Cilde pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazandırır. Cildin taze bir görüntü kazanmasını sağlar.

fito-krem-ne-ise-yarar

Fito Krem Ne için Kullanılır?

 • Yaz aylarında güneş ışınlarının etkisiyle oluşabilen güneş lekeleri, egzama ve kahverengi çil lekelerinin de tedavisinde etkilidir. Kozmetik sektöründe bulunan bir çok ürünün kullanımı sonucu oluşabilecek tahriş, kızarıklık, deri tahribatı gibi durumlarda kullanılır ve zarar görmüş bölgenin yenilenmesini sağlar.
 • İleri yaşlarda oluşabilen kırışıklık izlerinin tedavisinde, cilt çatlaklarının tedavisinde ve emzirme ile oluşan meme başı çatlaklarında rahatlıkla kullanılır. Krem kullanılırken emziren annelerin dikkatli olması gerekir. Krem sürüldükten sonra emzirme öncesinde bölge mutlaka temizlenmelidir.
 • Her derece yanık tedavisinde, kapanmayan yaralarda, mesleki hayatta oluşabilecek cilt rahatsızlıklarında, soğuk nedeniyle oluşan cilt çatlaklarında etkili olarak kullanılabilmektedir.
 • Doğum sonrası geçirilen cerrahi işlem sonrasında ve sünnet sonrasında yaranın tedavisinde kullanılabilir.
 • Egzama, su çiçeği, zona ve sedef hastalıklarında ciltte deformasyon oluşturan hastalıklardan sonra kullanıldığında cildin renk tonunda eşitleme özelliği vardır.
 • Epilasyon ve lazer işlemleri sonucunda ciltte oluşabilen kızarıklık, kaşıntı sunucu oluşan deride tahribat gibi durumlarda cildi nemlendirmek için kullanılmaktadır.
 • Varis ülserleri, fistül ve yatak yaralarının tedavisinde de kullanılmaktadır.
 • Dudak kuruması, dudak çatlakları gibi durumlarda çok az miktarda Fito Krem sürmek dudaklara iyi gelebilir. Ancak şunu unutmamak gerekir, dudağa sürülen Fito Krem asla yutulmamalı ve çok az sürülmelidir.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem sürülecek bölge öncelikle temizlenmelidir. İyileştirilmek istenen bölgeye sürüldüğü zaman bir bez dahilinde kapatılır ve bölgenin yumuşaması için deriye nüfus etmesi sağlanır.

Sürüldüğü bölgede herhangi bir alerjik reaksiyon gösterildiği anda ürün temizlenmeli ve kullanılmamalıdır. Bu gibi durumlar kişiler doktor gözetiminde kendilerine uygun olan kremleri kullanmalıdırlar.

Fito Krem Prospektüsü

Fito krem içeriğinde şu maddeler bulunmaktadır;

 • Glikol Etil Monofenolik Eter
 • Polietilen Glikol
 • Likid Parafin
 • Setostearil Alkol
 • Gliserin
 • Sorbitol
 • Lavanta Esansı
 • Koriander Esansı

Fito Krem Fiyat

Mucize etkilere sahip Fito krem sedef, egzama, kaşıntı, alerji, kızarıklık, mesleki hastalıklar, yaralar, soğuk çatlakları, vücut çatlakları meme ucu çatlakları, güneş lekeleri gibi birçok dermatolojik rahatsızlıklarda fayda sağlamaktadır. Fito krem fiyatı güncel durumu 19.33 TL’dir.

Herhangi bir etkene alerjisi olan kişiler doktorlarıyla görüşüp gözetim ile reçete yazdırabilir. Aynı zamanda reçetesiz olarak direk eczaneden de temin edebilir. Bu tür ciddi tedavi türleri için kullanılan ürünleri internet üzerinden almamaya dikkat ediniz. Sağlık için sadece eczanelerden alınmalıdır.

Kullanıcılar tarafından bir çok olumlu yorum alan Fito krem ülkemizde ne çok satan kremler arasındadır. Cilt yenileyici ve hücre birleştirici özelliğiyle Fito krem kullananlar %95 oranında memnun kalmaktadır.

Cilt lekeleri için doğal çözüm için buraya tıklayın..

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem kullananlar vücudunun gerekli bölgelerine günde 2 kez olmak üzere 3 ay boyunca kullanılabilir. Kullanmaya başladıktan bir yada iki hafta içerisinde etkisini göstermektedir.

Fito Krem Muadilleri Nelerdir?

Aynı Sefa kremi, Sudokrem, Hametan ve Bepanthen Plus kremleri Fito krem için muadil gösterilebilir. Düzenli olarak kullanıldığı taktirde hücre yenileyici, cilt tonu rengini eşitleyici, sivilce lekelerini, güneş lekelerini, cilt çatlaklarını iyileştirici etkileri vardır.

Hametan kremin aynı zamanda cerrahi müdahale sonrasında yara iyileştirmeyi hızlandırıcı ve kanamayı durdurma etkisi vardır. Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda pişik tedavisinde de kullanılır. Hametan krem 1. ve 2. derece yanık tedavilerinde en etkili kremdir.

Bebeklerin pişik tedavisinde kullanılan Sudokremin sivilce kurutucu ve sivilce lekesi giderici etkisi de vardır.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...