gercek-ask-dizisi-yorumu-incelemesi-konusu
Dizi Yorumları

Gerçek Aşk (The One) Dizisi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Gerçek Aşk (The One) Dizisi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımda; Gerçek Aşk dizisi konusu, Gerçek Aşk incelemesi, Gerçek Aşk yorumu, Gerçek Aşk oyuncu kadrosu, Gerçek Aşk yönetmeni, Gerçek Aşk senaristi, Gerçek Aşk IMDB puanı, Gerçek Aşk yayınlanma tarihi ve Gerçek Aşk dizi 2. sezonu ne zaman yayınlanacak bilgilerine yer vereceğim.

John Marrs‘ın The One adlı eserinden ekrana uyarlanan dizinin ilk bölümü 21 Mart 2021 tarihinde Netflix platformunda yayınlandı. İlk sezonu 8 bölüm olan dizinin ikinci sezon çekimlerine 2021 yılı sonunda başlanacağı söyleniyor.

Yönetmenliğini Howard Overman’ın yaptığı dizinin IMDB puanı 6,6.

Gerçek Aşk (The One) Dizisi Oyuncuları

 • Hannah Ware – Rebecca
 • Dimitri Leonidas – James
 • Amir El-Masry as Ben
 • Stephen Campbell Moore – Damian
 • Wilf Scolding – Ethan
 • Diarmaid Murtagh – Connor
  Lois Chimimba – Hannah
 • Eric Kofi-Abrefa -Mark
 • Pallavi Sharda – Megan
 • Zoë Tapper – Kate
 • Gregg Chillin – Nick

Gerçek Aşk (The One) Dizisinin Konusu

Dizinin tanıtım bülteninden; “Gerçek Aşk tutkuyla âşık olma eğilimi gösterdiğiniz kusursuz eşin bir DNA testiyle belirlenebildiği yakın bir gelecekte geçiyor. Bir ilişki ne kadar iyi olursa olsun hemen hemen herkes daha iyi bir partner bulup bulamayacağını aklından geçirmiştir. Peki ya bu mükemmel kişiyi bulmak için tek bir saç teli yeterli olsaydı? Bu basit fikir son derece sarsıcı sonuçlara gebe. Bundan sonra aşk ve ilişkilere aynı gözle bakmamız mümkün olmayacak.”

Gerçek Aşk Dizisi Yorumu

Gerçek Aşk (The One) dizisi ile ilk karşılaştığımda klasik bir aşk dizi olduğunu düşünerek bir süre izlememiştim. Sonrasında tanıtım bülteni karşıma çıktığında bir şans verip açtım. İlk sezonu bitirmiş biri olarak en genel yorumum mükemmel kesin izleyin değil. Ama izlenebilir bir dizi.

Yapılan yorumlardan bu konunun daha önce farklı yapımlarda da işlendiğini öğrensem de ben ilk kez bu tarz bir dizi izledim. Dizinin ana konusu DNA eşleşmeleri ve insanların hayatlarına nasıl yansıdığı olsa da onun çevresinde Rebecca ve James’in bu işe başlarken yaptıklarını ilerleyen bölümlerde göreceksiniz. Dizinin içinde ufak bir merak ve sürükleyicilik var.

Şimdi kötü yanlarına gelelim. Dizi direkt aslında olaylardan çok Rebecca üzerine yoğunlaşmış klasik güç ve para için herşeyi feda eden bir kadın figürü oluşturulmuş. Bu bana çok klasik geldi. Bunun yanında oyunculuklar biraz yapay ve dizinin bazı kısımları tam bir Türk dizisi kıvamında gereksiz uzatmalar var. Kitabın aslına belki de sadık kalmak içindir ama yani Türk dizilerinde bir tokatla bayılan karakterler var ya dizinin bazı kısımları öyle. Spoiler vermemek için ancak böyle anlatabildim.

Vaktiniz varsa izleyebileceğiniz farklı bir konu. İyi seyirler…


Green Book (Yeşil Rehber) Filmi Konusu, Yorumu ve İncelemesi


 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...