yeşil-rehber-green-book-filmi-yorumu-konusu-incelemesi
Film Yorumları

Green Book (Yeşil Rehber) Filmi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Green Book (Yeşil Rehber) Filmi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazımda; Green Book konusu, Green Book yorumu, Green Book incelemesi, Green Book yönetmeni, Green Book yayınlanma tarihi, Green Book oyuncu kadrosu ve Green Book IMDB puanı bilgilerine yer vereceğim…

Peter Farrelly yönetmenliğinde çekilen film 11 Eylül 2018 tarihinde vizyona girdi. Dram-Komedi türünde olan filmin IMDB puanı 8,7.

Green Book (Yeşil Rehber) Filmi Oyuncu Kadrosu

Mahershala Ali – Don Shirley

Viggo Mortensen – Tony Lip

Nick Vallelonga – Auige

Linda Cardellini – Dolores

Sebastian Maniscalco – Johnny

Dimitar Marinov – Oleg

Green Book (Yeşil Rehber) Filmi Konusu

Irkçı ve sorunlarını şiddetle çözmekten çekinmeyen Tony Lip çalıştığı barın tadilata girmesi ile işsiz kalıyor. Eşine ve çocuklarına bakmak zorunda olan Tony yeni bir iş arayışına giriyor. Dr. Don Shirley ise ünlü bir piyanist ve 2 aylık turne için kendisine bir şoför arıyor. Hikaye Dr. Don Shirley ve Tony Lip’in birlikte 2 aylık bir turne seyahatine çıkması ile başlıyor.

Hikayedeki ana konu ise Tony Lip’in ırkçı olarak siyahi bir patronunun olması ve ırkçılığın en yoğun yaşandığı dönemde birlikte Amerika’nın güneyine seyahat etmeleri. Bu zorlu yolculukta ise onlara siyahiler için hazırlanmış Green Book adında bir yolculuk rehberi eşlik ediyor.

Green Book (Yeşil Rehber) Filmi Yorumu

En iyi film dalında Oscar alan Green Book su gibi akıp giden bir film. Film Dr. Don Shirley ve Tony Lip arasındaki diyaloglar ve oyunculukların mükemmelliği ile filmin nasıl bitiğini anlamıyorsunuz. Bazı yapımlar vardır anlatmak istediği bir derdi olan bu film de o yapımlardan. Çok güzel mesajlar içeriyor.

Amerika’nın ırkçılığın yoğun olduğu dönemlerdeki problemler herkes tarafından bilinen bir gerçek ve bir çok yapımda da işlenen bir konu. Ama bu film bana çok değişik bir hissiyat verdi. Çok iyi bir piyanistsin çok lüks ve zengin bir malikanede baş konuk olarak ağırlanıyorsun ama zenciler için ayrılan tuvalete gitmek zorunda bırakılıyorsun. İnsan bu nasıl bir kafa diye sorguluyor.

Dünyada insana yaşamayı zor kılanın yine insan olduğunu insanın yüzüne tokat gibi çarpıyor. Bu filmi mutlaka izleyin ve izlettirin. Samimi ve çok içten bir film.


Netflix I Care a Lot Filmi Konusu, Yorumu, Eleştirisi ve İncelemesi


 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...