marcella-yorumu
Dizi Yorumları

Hayran Bırakan Polisiye Dizisi Marcella Yorumu

Dönem dönem kendimi polisiye türündeki yapımlara kaptırsam da her zaman hayran kaldığım yapımlar olmuyor. Şu sıralar sanırım şanslı dönemimdeyim. En son izlediğim Mare of Esttown‘u çok keyif alarak izlemiştim ve sonrasında sevebileceğim yeni bir dizi bulamamıştı. Marcella dizisini nasıl bu zamana kadar hiç bir yerde görmediğime çok şaşırdım. Şans eseri izlemeye başladığım dizinin bağımlısı oldum diyebilirim. Polisiye dizisi izlemeyi sevenler ya da yeni bir dizi arayışında olanlar için Marcella yorumumu paylaşacağım.

Şuana kadar 3 sezonu yayınlanan dizinin her sezonu 8 bölüm ve IMDb puanı 7.4 

Marcella Dizisi Oyuncu Kadrosu

Marcella Dizisi Konusu

Marcella eski bir polis memurudur ve eşi ile yaşadığı sorunlar yüzünden zor bir dönemden geçmektedir. Eşinin ayrılmak istemesinin ardından psikolojik bir çöküşe geçen Marcella bir gün eski bir dava dosyası hakkında bilgisine başvurulmasıyla mesleğine geri dönmeye karar verir. 10 yıl önce işlenen cinayet dosyasının yeniden gündeme gelmesi ile Marcella göreve hızlı bir dönüş yapar.

marcella-yorumu

Marcella Yorumu

Dizi benim şuana kadar hiç izlemediğim bir türde. İlk defa bir polisiye yapımında acaba davayı araştıran polis katil mi sorusunu sordum. Klasik mükemmel dedektif rolü bu dizide tamamen yıkılmış. Bulunmaya çalışılan seri katile dizinin kadrosunun genişliği de eklenince ilk başta karakterler arasındaki ilişkilerin anlaşılması zor olsa da sahnelerin ve oyunculukların iyi oluşu tatmin edici olduğu için izlerken sıkmıyor. Her yeni bölümde diziye yeni karakterlerin dahil olması biraz kafa bulandırıyor ve sonunda bu alakasız insanlar hangi noktada buluşacak acaba demeden edemiyorsun.

marcella-yorumu

Bu kadar güzelliğinin yanında tabi bir barda aradıkları kızı oynamaya devam eden sarhoş insanlara sorması gibi saçma sahneler olsa da bu sahnelerin hızlı akması ile rahat bir nefes aldırıyor. Bir diğer dizi klişesi ise zengin şirket patronu. Bir klişe olan zengin ve hırslı patroniçenin dizinin en kötü karakteri izlenimi yaratırken sonunda onun diğer karakterlerin yanında melek kalması insanı ciddi ters köşe yapıyor.

Dizinin baş kahramanı olan Marcella’nın mutsuz oluşu ve karışık duygu durumunu izlerken çok iyi hissediyorsunuz. Sürekli bir sonraki bölüm acaba biranda süper dedektif mi olacak derken ilk sezon bitti. O kadar alışmışım ki ilk bölüm çirkin ya da fakir olan karakterin diğer bölüm birden mükemmel olmasına. Dizinin ilk sezonunun karakteri biranda değiştirmeden bitmesi hoşuma gitti.

İlk sezonunu izlediğim dizi hakkındaki görüşlerim şuanda oldukça olumlu. Resmen bir solukta 8 bölümü bitirdim. Yeni bir dizi arayışındaysanız kesinlikle izlemenizi öneririm.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...