Dekorasyon

IKEA Dekorasyon Önerileri | IKEA’dan Ne Alınır?

IKEA dekorasyon ürünleri ile dekorasyon yapmak isteyenler için küçük önerilerimin bulunduğu bu yazıda sizin de önerileriniz varsa yorum yazabilirsiniz.

Evimize mobilya alırken bazen karar vermek aylar sürüyor. Herkes kendi ihtiyaçlarına göre en uygun mobilya seçimini yapmaya çalışıyor. Ben yaklaşık 1 yıl önce evlendim ve evlenmeden önce evime nasıl eşyalar alabilirim diye aylarca internetten mobilya baktım. Yemek masası haricindeki eşyalarımı bir gün içinde beğenip alırken yemek masasını beğenip almam biraz uzun sürdü. Bunun nedeni mobilyaların çok ağır ve benim için kullanışsız oluşuydu.

ikea-dekorasyon

Evime seçtiğim her ürünün hafif ve kolay yer değiştirilebilir olmasına dikkat ettim ve eşyaları kullandıkça çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Evliliğimin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen almayı düşünüp bir türlü karar verip alamadığımız bir sürü şey var. En son mutfakta ihtiyacım olan bir erzak dolabına karar vermiştim ve trendyoldan aldığım hatalı gelen erzak dolabını iade etmem neredeyse 7 ay sürdü. Bu yüzden artık IKEA harici hiç bir yerden demonte ürün almamaya karar verdim.

IKEA’nın bir çok ürünü tam benim istediğim gibi hafif ve kolay monte edilebilir. Ayrıca tasarımının sadeliği sayesinde mutfak için aldığınız bir dolabı sonrasında evinizin farklı bir odasında değerlendirmeniz mümkün oluyor. Bu mobilya alırken benim en çok dikkat ettiğim şeylerden biri.

Ev değiştirdiğinizde bazen koridorda kullandığınız bir dresuara yeni evinizde koridorda yer bulamayabilirsiniz. O zaman onu bir depoya kaldırmak ya da satmak yerine evinizin başka bir odasında değerlendirmek mümkün olabilmeli bence. Böylece sürekli yeni bir mobilya almak yerine değişen ihtiyaçlarımıza göre evde mobilyalarımızın yerini değiştirebiliriz.

Evimde ihtiyaç duyduğum mobilyalar için araştırma yaparken sizler içinde beğendiğim ve kullanışlı olduğunu düşündüğüm IKEA ürünlerini listeledim. Umarım sizin içinde faydalı olur.

Ev dekorasyonunda önemli yere sahip olan salon bitkileri için Bakımı Kolay 7 Salon Bitkisi Önerisi yazıma bakabilirsiniz.

BILLY/OXBERG Kitaplık

ikea-dekorasyon-fikirleri

BILLY/OXBERG kitaplık tasarımı sayesinde kullanım alanı açısından bir genişlik sağlıyor. Kitaplık olarak kullanmanın yanı sıra mutfağınızda ya da salonunuzda vitrin olarak, banyolarınızda makyaj malzemelerinizi ve havlularınızı koyabileceğiniz bir dolap olarak rahatlıkla kullanılabilir. Farklı ebatlara sahip olması da güzel bir detay.

ikea-dekorasyon-fikirleri

KALLAX Açık Raf

ikea-dekorasyon-fikirleri

Kallax raf sistemi hem yatay hem dikey kullanılabildiği için çok kullanışlı. Ayrıca bölmelerine uygun farklı kullanım seçenekleri de var. Mutfağınızda depolama alanı olarak kullanabiliyorken sıkıldığınızda dikey bir kitaplığa dönüştürebiliyorsunuz. Ayrıca antrelerinizde dresuar olarak da kullanabilirsiniz.

VITTSJÖ Açık Raf

ikea-dekorasyon-onerileri

Farklı ebatları bulunan VITTSJÖ açık raf sistemini kullanımınıza göre farklılaştırabiliyorsunuz. Kitaplık, vitrin ya da evinizde büyük ve ağır konsol almak yerine VITTSJÖ açık raf sistemini kullanabilirsiniz.

IKEA HEMNES Divan

ikea-dekorasyon

Ikea divanlar hem koltuk olarak kullanılabilmesi hem de yatak olarak kullanılabilmesi çok iş kolaylaştırıcı. Özellikle misafiriniz için extra bir oda ayıramıyorsanız evinizde böyle bir divan alarak misafir geldiğinde yatak olarak kullanabilirsiniz.

Besta Dolap Sistemleri

ikea-dekorasyon

Besta dolap sistemi depolama alanı kavramını biraz güzelleştiriyor. Farklı ebatlarda olduğundan siz kullanım alanınıza göre tasarlayabiliyorsunuz. Eşyalarınızı hem depolayıp hem de mekanınızda nasıl görüneceğine karar verebiliyorsunuz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...