netflix-50m2-dizi-yorumu
Dizi Yorumları

Netflix 50 m2 Dizi Yorumu

Netflix 50 m2 dizi yorumu..Şu sıralar Netflix’de Türk yapımı diziler ard arda yayınlanmaya başladı. Son yayınlanan ise merakla beklediğim 50 m2 dizisi. Diziyi izlemeden önce şöyle bir izleyene sorayım diyenler için bu yazım…

50 m2 Dizisi Oyuncu Kadrosu

50 m2 dizisinin kadrosunda Engin Öztürk, Aybüke Pusat , Cengiz Bozkurt, Kürşat Alnıaçık, Tolga Tekin, Özgür Emre Yıldırım, Hasan Yalnızoğlu, Murat Kılıç, Gaye Gürsel, Yiğit Kirazcı, Tuğçe Karabacak, Cansu Dağdelen ve
Tuncay Beyazıt’ın yer alıyor.


Film Önerileri | Gerçek Hayattan Uyarlanan 10 Film Önerisi


50 m2 Dizisinin Konusu

Dizi gizemli ve kimliği olmayan tetikçi Gölge’nin hayatını anlatıyor. Gölge küçük yaşta kendisini yanına alıp büyüten manevi babası Servet’in pis işlerini yaparken kim olduğunu araştırmaya başlaması ile Servet’in kendisinden sakladığı gerçekleri öğreniyor. Servet’in ihanetinin ardından ortadan kaybolmaya çalışan Gölge kendisini biranda yabancı birinin 50 m2 dükkanında yaşamaya başlarken bulur.

Mahallede yaşayanların dükkan sahibinin oğlu olduğunu bilmeleri üzerine Gölge kendine yabancı olan bu mahalleden biri olmaya başlar. Yeni mahallesinde her ne kadar kimliğini saklamaya çalışsa da mahallede ona inanmayan bir kişi var ve asıl kimliğini ortaya çıkarana kadar araştırmaya devam eder.

50 m2 Dizi Yorumu

Engin Öztürk bana oyuncu olarak soğuk gelen biri. Nedendir bilmiyorum hangi rolde oynarsa oynasın bana oyunculuğu çok gerçekçi gelmiyor. Dizinin başladığı ilk sahnede yine aynı hissi yaşadım. Engin Öztürk bana ne kadar soğuk geliyorsa Cengiz Bozkurt’u da bir o kadar beğenirim. Bu diziyi de Cengiz Bozkurt varsa kesin güzeldir diyerek izlemeye başladım.

Dizinin ilk bölümü sıradan bir Türk dizisi kıvamında ilerlerken ikinci bölümünde birden dram-komedi türüne döndü. İlk bölümü yaptık çok da iyi olmadı biraz komedi olsa toparlar mıyız acaba demiş sanki dizi senaristleri. Eğer böyle düşündülerse bence doğru düşünmüşler. Dizide arada geçen espriler olmasa sıkılıp bırakırdım ama yer yer yapılan küçük espriler diziyi daha izlenilebilir kılıyor. İkinci sezonu çok merakla beklemiyor olsam da başka seçeneğimin olmadığı bir zaman diliminde izlemeyi tercih ederim. Sizde şöyle çerez bişeyler atıştırırken birşeyler izlemek isterseniz tavsiye edebileceğim bir dizi.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...