bir-baskadir-dizisi-yorumu
Dizi Yorumları

Netflix Bir Başkadır Dizi Yorumu

Şu sıralar sosyal medya “Bir Başkadır” dizisi ile çalkalanıyor. İnsanlar çılgınlar gibi “Bir Başkadır” dizi yorumu yapıyorlar. Dizi yayınlanmadan önce fragmanını izlediğimde bile etkilemiştim. Ama bazı dizi ve filmler vardır fragmanını izlersiniz kesin mükemmeldir dersiniz izlediğinizde ise o fragmanda duyduğunuz hissi vermez size. Beklentinizin altında kalır ve tam bir hayal kırıklığı olur. Bir Başkadır dizisinde aynı hayal kırıklığını yaşarım diye korkarak izlemeye başladım. Diziyi resmen bir solukta büyük bir zevk alarak izledim. Uzun zamandır izlediğim en iyi Türk dizisiydi diyebilirim.

Netflix’te gelecek aylarda yayınlanması beklenen Türk diziler için 5 Yeni Netflix Türk Dizi ve Film Projesi Açıklandı! yazımı inceleyebilirsiniz.

Bir Başkadır Dizisi Oyuncuları

Dizide Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Tülin Özen, Defne Kayalar, Bige Önal, Settar Tanrıöğen ve Derya Karadaş yer alıyor.

Bir Başkadır Dizinin Konusu Ne?

Dizi 8 bölümden oluşuyor ve birbirinden farklı karakterlerin yollarının İstanbul’da kesişmesi ve bu insanların hayatlarını konu alıyor.

Dizinin baş karakteri Meryem’in bayılması sonucu bir psikiyatriste gitmesi ile olaylar başlıyor. Meryem abisi, yengesi ve iki yeğeni ile İstanbul’un fakir bir semtinde yaşıyor. Haftanın belirli günleri günlük temizliklere giderek geçimini sağlayan Meryem tipik bir anadolu kızı. Meryem’in psikiyatriste gitmesiyle yavaş yavaş Meryem’in hayatını ve çevresi ile olan ilişkileri anlamaya başlıyoruz.bir-baskadir-dizisi

Bir Başkadır Dizisi Yorumu

Bir Başkadır dizisi sanırım son zamanlarda izlediğim en iyi Türk dizisi. İzleyenlerden aldığı övgülerin fazlasını hak ediyor bence.

Dizide bir olay örgüsünden çok karakterler ve karakterlerin yaşadığı psikolojik durumlar ele alınıyor. İzlerken merak duygusu uyandırmaktan çok sanki size çok yakın gelen bir tanıdığınızın hikayesini izliyormuşsunuz hissi veriyor. Öykü Karayel’in canlandırdığı Meryem karakteri bizim toplumumuzda herkesin illaki hayatının bir döneminde karşılaştığı bir genç kız.

Meryem, onun abisi ve yengesi, Meryem’in psikiyatristi Peri ve onun meslektaş arkadaşı Gülbin, Meryem’in evine temizliğe gittiği Sinan ve Meryem’in her şeyini danıştığı hocasının kızı Hayrünisa. 7 farklı karakter… Hepsinin hayatı ve  karakterleri birbirinden bambaşka. Bu karakterler bulunduğu farklı sosyal ve ekonomik noktalarına rağmen bir noktada hayat onları karşılaştırıyor. Dizi boyunca karakterler tek tek işlenmiş ve size bu çok güzel geçiyor. Oyunculukların hepsi çok iyi ve yapay hiç bir sahne yok.

Dizi sonunda şöyle bir hisse kapıldım. Ben ne kadar olmak istediğim BEN’im. İçimde bastırdığım ve kendime bile sesli söyleyemediğim duygularım yok mu? Dizideki 7 farklı karakter ve hepsinin aslında kendine sesli söyleyemediği ve içerisinde yaşadığı duygular var ve hayatta karşılarına çıkan bazı olaylarla içlerinde bir yerlere bastırdıkları duyguları bir bir açığa çıkıyor. Biz karakterlerin duygusal değişimlerini yaşadıkları hayat ile gerçek hayatları arasındaki sıkışmışlıklarını izliyoruz.

Dizinin 2. sezonunun ne zaman yayınlanacağı hakkında henüz bir açıklama yok. 2. sezonun yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

 

 

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...