netflix-5-yeni-turk-dizi-film
Ana Sayfa

Netflix Dizi | 5 Yeni Netflix Türk Dizi ve Film Projesi Açıklandı!

Netflix Türk Dizi ve Film Projeleri…Netflix’te yayınlanacak olan Türk yapımı dizi ve filmler açıklandı. Çılgınlar gibi netflix izlediğimiz şu dönemde çok sevindirici bir haber değil de nedir bu? Netflix’te yayınlanan Türk yapımı dizileri ne kadar eleştirirsek eleştirelim dizi açlığından yine de izlemekten kendimizi alamıyoruz. İzleyip tükettiğimiz Türk yapımı dizilere yenilerinin eklenecek olması ve bu dizilerde oynayacak isimler beni aşırı heyecanlandırdı. İzlemekten çok keyif aldığım Kıvanç Tatlıtuğ, Burcu Biricik ve İrem Sak gibi oyuncular beni yeni içerikler için bir hayli heyecanlandırdı. Netflix’te gelecek günlerde izleyebileceğimiz Türk yapımı dizi ve filmleri benim gibi dizi ve film meraklıları için paylaşıyorum.

En İyi Netflix dizileri içinEn İyi 20 Dizi Önerisi” yazımı inceleyebilirsiniz.

İşte Netflix Türk Dizi ve Film Projeleri…

FATMA

netflix-fatma

Oyuncular

Burcu Biricik, Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu, Çağdaş Onur Öztürk gibi isimler yer alıyor.

netflix-fatma

Konusu

Sıradan bir temizlikçi olan Fatma, kayıp kocası Zafer’i ararken beklenmedik bir cinayet işler. Bu olay, onu bir “temizlikçi” olarak kendisinden hiç şüphe edilmeyen görünmez bir katile dönüştürür.”

50 m²

netflix-50m²

Oyuncular

Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç gibi isimler yer alıyor.

netflix-50m²

Konusu

İkinci bir şansı elde etmek kolay ama onu değerlendirmek sandığımızdan daha zordur. Gölge, kendisini büyüten Servet Nadir’in kirli işlerini yapmaktadır. Çocukluğuna dair hiçbir şey hatırlamayan Gölge, kendisini geçmişe bağlayan fotoğrafın peşinde koşmaktadır. Fotoğraftakilerin kim olduğunu araştırdıkça aslında bir yalanın içinde yaşadığını anlar. Servet Nadir’in sırlarıyla beraber kaçan Gölge, Güzelce Mahallesindeki 50 metrekarelik terzi dükkanına sığınır. Mahalleli onu ölen terzi Adil’in oğlu Adem zanneder. Karanlık geçmişinin köşeye sıkıştırdığı Gölge’nin gidecek başka bir yeri yoktur ve yeni kimliğiyle 50 metrekarelik terzi dükkanında yaşamaya başlar. Ne kadar zorlu olsa da mahalle Gölge’yi, Gölge de mahalleyi değiştirecektir.

Mücadele Çıkmazı

netflix-mucadele-cikmazi

Oyuncular

Dizide Çağatay Ulusoy, Ersin Arıcı, Turgay Tanülkü, Selen Öztürk ve Emir Ali Doğrul yer alıyor.

netflix-mucadele-cikmazi

Konusu

İstanbul’un eski binaları, sokakta koşturan çocukları, yan yana dükkanlarıyla bezeli, adına yakışır bir ara sokağı… Mehmet, her gün gördüğümüz ancak gündelik hayatın telaşıyla dikkat etmediğimiz, farkedemediğimiz kağıt toplayan gençlerden biridir. Mahalledeki çöp toplama deposunu işleten Mehmet’in en büyük destekçisi ise onlara çocukluktan beri kanat geren Tahsin Baba’dır. Bir akşam iş dönüşü en yakın arkadaşı Gonzales’in çekçek çuvalından hayatlarının orta yerine 8 yaşındaki Ali isimli bir çocuk düşer. Mehmet bir yandan Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışırken, bir yandan da Ali ile ayrılmaz bir ikili olacaklardır.

9 Kere Leyla

netflix-9-kere-leyla

Oyuncular

Dizide Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy yer alıyor.

netflix-9-kere-leyla

Konusu

Bir evlilik, iki aşk, üç bela, Dokuz Kere Leyla… Adem (Haluk Bilginer), güzeller güzeli metresi Nergis (Elçin Sangu) için Leyla (Demet Akbağ) ile 20 yıllık evliliğini bitirmeye karar verir. Ancak Leyla’dan doğal bir yolla kurtulması neredeyse imkansızdır. Diğer yandan bu duruma bir çözüm bulamazsa, yasak aşkı Nergis, çok yakında parmaklarının arasından kayıp gidecektir. Üstelik Adem tüm bu aşk trafiğininin arasında kendisine ait antika el yazmasının peşinde olan Mahdum Bey (Fırat Tanış) ve kıskanç avukatı Haris (Alican Yücesoy) ile de uğraşmak zorundadır

Azizler

netflix-azizler

Oyuncular

Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, Fatih Artman ve İrem Sak yer alıyor.

netflix-azizler

Konusu

Gençlik yıllarının artık sonuna gelen Aziz, hayatından hiç memnun değildir. Yıllardır sevmediği bir işte çalışmaktadır ve gençliğinde kendisi için kurduğu mesleki hayallerden oldukça uzaktır. Sevgilisi Burcu ile dört yıldır süren ilişkisinin ise artık sonlanması gerektiğini fark eder… Yalnız kalmaya, kendisiyle vakit geçirmeye, özgürleşmeye duyduğu ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Sonunda, en çaresiz anında, karşısına beklenmedik bir fırsat çıkar, ancak Aziz’in tehlikeli bir yalan söylemesi ve bu yalanı sürdürmesi gerektirmektedir. Katlanmak zorunda kalacağı sonuçlar, Aziz’in hayatını büsbütün değiştirecektir.

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...