Dizi Yorumları

Netflix Dizi | En İyi 20 Dizi Önerisi

Netflix dizi içeriklerini hızlıca tükettiğimiz karantina günleri geride kaldı. En iyi yabancı diziler kategorisindeki güncel netflix dizi önerilerimi sizlerle paylaşıyorum.  Imdb puanları 8.0 ve üzeri olan 20 netflix yabancı dizi önerisinden hala izlemediğiniz varsa listenize eklemeniz tavsiyemdir.


Exxen Şeref Bey Dizisi Yorumu | Exxen Dizileri


1. The Breaking Bad ( imdb: 9.5 )

Lisede kimya öğretmenliği yapan Walter White mütevazi bir yaşam süren ve evini geçindirebilmek için oto yıkamacıda ek iş yapan sıradan bir insandır. Bir gün ileri derecede akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Başına gelen bazı olaylar sonunda uyuşturucu işinde çok para olduğunu görür ve ölümünün ardından ailesinin rahat yaşayabilmesi için eski öğrencisi Jesse Pinkman ile uyuşturucu işine başlar. Kısa süre içerisinde olayların hiç de istediği gibi gitmediğini görür.

2. The Last Dance ( imdb: 9.3 )

The Last Dance Chicago Bulls NBA basketbol takımının Phil Jackson antrenörlüğünde ve takımın dağılmasından önceki son sezonu anlatmasının yanı sıra Michael Jordan başta olmak üzere diğer oyuncuların basketbola başlama süreçleri ve Chicago Bulls serüvenleri konu ediliyor.

3. Sherlock ( imdb:9.1 )

Sherlock bu kez günümüz teknolojisini kullanarak davaları çözüyor. Yine yanında John Watson ile  Baker Street adresinde ve en büyük düşmanı Moriarty.

4. When They See Us (imdb:9.0)

Dizide işlemedikleri bir suç yüzünden hapse giren beş gencin hikayesini anlatıyor. Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana ve Korey Wise Central Park’ta koşu yapan bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanıyorlar. İşlemedikleri bir suç yüzünden hapis yatan gençler suçsuzluklarını ispatlamak için mücadele veriyorlar.

5. Peaky Blinders ( imdb:8.8)

Birinci Dünya Savaşının ardından İngiltere’yi yasa dışı çetelerin sarar. Bu çetelerin en bilinenlerinden biri Peaky Blinders’dır. Yasa dışı bahis ve at yarışı ile para kazanan çetenin yaptığı bir hata ile şehre yeni bir müfettiş gelir. Gelen Müfettişin ardından çetenin işleri kötüye gider ve çetenin lideri bu durumdan pek de memnun değildir.

6. Stranger Things (imdb:8.8)

80’li yılları kendine fon yapan Stranger Things,  fantastik gerilim dizisi. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono’yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatıyor.

7.  Black Mirror (imdb:8.8)

Bu bilimkurgu antolojisi dizisi, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.

8. Dark (imdb:8.7)

Dark dizisi, Winden isimli bir Alman kasabasında iki çocuğun kaybolması üzerine gelişen olayların bir anda geçmiş ve gelecek arasında kaldığınız radyoaktif sızıntılar ve zaman makinesine şahit olacağınız birçok etkeni konu ediniyor.

9.Anne with an E  (imdb:8.7)

Lucy Maid Montgomery’nin ‘Anne with Green Gables ‘ kitabından uyarlanan dizide, anne ve babasının ölümü ile kimsesiz kalan bir kızın hikayesini anlatılıyor. Anne ve babasının ölümü sonrasında kimsesiz kalan Anne Shirley,  yaşadığı tatsızlıklardan sonra evlenmemiş yaşlı bir kadın ve onun erkek kardeşi ile birlikte yaşamaya başlar. Green Gables kasabasındaki yeni hayatına alışmaya çalışan Anne, sevgi dolu kalbi ve zekası ile karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelmeye çalışır.

10. Vikings (imdb:8.6)

8. yüzyıl İskandinavyası’nda geçen dizi, çiftçiyken cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü anlatıyor. Savaş Tanrısı Odin’in soyundan geldiğine inanılan Ragnar’ın acımasız ve korkusuz adamlarıyla birlikte denizlerle olan imtihanını seyrederken; savaşçı ve tüccar bir kavim olan Vikingler’in çok az işlenmiş ilgi çekici kültürüne hep birlikte tanık oluyoruz.

Tarihi bir drama olarak nitelendirilebilecek dizinin hikayesi, gerçek Avrupa efsanelerine ve tarihsel figürlere dayanıyor.

11. La Casa De Papel (imdb:8.5)

Profosör olarak adlandırılan bir suç dehası tarihin en büyük soygunu, İspanya Kraliyet Darphanesini soymayı planlar. Bu soygun için işlerinde uzman 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Kurduğu bu ekibi 5 aylık bir eğitim sürecinden geçirmesinin ardından 8 kişi, rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kitler fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar ard arda gerçekleşir.

12. After Life (imdb:8.5)

Eşi Lisa’yı kaybetmenin acısı ile herşeyi yapmaya ve söylemeye hazır Tony’nin hayatını konu alıyor.  Ricky Gervais, dizide hayata karşı kaybedecek bir şeyi olmadığını düşünüp buna göre yaşayan Tony karakterini canlandırıyor. Eşinin ölümü ile hayatındaki herşey değişen Tony umursamaz ve istediği herşeyi yapan bir adam haline dönüşüyor. Çevresindekiler Tony’nin eski haline dönmesi için çabalarken işler iyice karışıyor.

13. Suits (imdb:8.5)

Hukuk fakültesinden atılan, çok zeki ve olağanüstü bir fotografik hafızaya sahip olan Mike Ross, Harvard mezunu Harvey Specter ile tanışır. Specter NewYork’un en başarılı  avukatlarından biridir ve Mike’ın yeteneklerinden oldukça etkilenmiştir. Böylece ikili bir araya gelerek, Mike’ın da Harvard mezunu olduğu yalanını söyleyerek beraber çalışmaya başlarlar.

14. Ozark (imdb:8.5)

Chicago banliyösünde yaşayan, Marty Byrde’ın Finans ve Danışmanlık Şirketi’nin Meksika’nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin para aklama işine karışmasının ardından Marty Byrde eşi Wendy ve Charlotte ile Jonah adındaki iki ergen çocuğuyla, Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri’ye taşınır.Taşınmaları onlar için bir kaçış değil maceralı bir hayatın başlangıcı.

15. Prison Break (imdb:8.3)

İnşaat Mühendisi olan Michael Scofield, hapse giren abisinin suçsuz olduğunu düşünür ve abisini hapisten kurtarmak için kusursuz bir plan hazırlar. Abisi Lincoln Burrows’a yüklenen suç, kendilerini temize çıkarabilecekleri bir suç değildir.

Dizi Michael ve Lincoln’un hapishaneden kaçma çabaları ve bu süreçte başlarına gelen olayları konu alıyor.

16. Unorthodox (imdb: 8.2)

Gerçek bir hikayeden uyarlanan dizi kendisine yeni bir hayat kurmak için evden kaçan genç bir kadının öyküsünü konu alıyor. Brooklynli Hasidik Yahudi  genç kadın  görücü usulü evliliğe zorlanır ve bu evlilikte mutlu olmadığını,  hayallerinin peşinden koşması gerektiğine karar vererek evden kaçar. Hem bu evlilikten hem de dini topluluktan kaçmaya çalışan kadın, kendisine yeni bir hayat kurmak için Berlin’e yerleşir. Ancak geçmişi genç kadının peşini bırakmayacaktır.

17. The Walking Dead (imdb:8.2)

Dünyayı etkisi altına alan bulaşıcı bir hastalık sonunda medeniyetlerin sonunu getiren zombi salgınını konu eden dizi ilk bölümden itibaren gerilim ve merakı bir arada bulunduruyor. Hikaye geçmişte salgından önce şerif yardımcısı olarak görev yapan  Rick Grimes ve grubunun zombilerden kaçarak hayatta kalma mücadelerini konu ediyor.

18.Badyguard (imdb:8.1)

Engellediği bir terör saldırısından sonra terfi alarak İç İşleri Bakanı’nı korumak ile görevlendirilen savaş gazisi Londra Metropolitan Polisi’nde Özel Koruma Memuru olarak çalışan David Budd’ın hikayesini konu ediyor. Savunduğu değerlerin tam aksi görüşlerde olan İç İşleri Bakanı’nın korumalığı yapmak David Budd için zor olacak ama üstesinden gelebilecek mi?

19. Rise of Empires: Ottoman (imdb:8.1)

Dizi Fatih Sultan Mehmet olarak bilinen II. Mehmet’in yönetimindeki Osmanlı İmparotorluğu’nun yükseliş dönemini anlatıyor. 13 yaşında tahta çıkan Sultan II. Mehmet’in Konstantinopolis’i fethetmesi ve Osmanlı İmparotorluğu’nun en önemli sultanlardan biri haline gelmisi konu ediliyor.

20. Vis a Vis (imdb:8.0)

Sevdiği adam tarafından kandırılarak hapse giren naif bir kadın olan Macerena Ferreiro’nun hayatını konu ediyor. Macerena Ferreiro hapiste geçireceği 7 yıl bu acımasız dünyada hayatta kalma mücadelesi verir.

 

 

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...