Dizi Yorumları

Netflix Fatma Dizisi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Burcu Biricik’in yeni dizisi Fatma 27 Nisan tarihinde Netflix’te yayınlandı. Son dönemde Kırmızı Oda ve Camdaki Kız dizilerindeki performansı ile beğeni toplayan Burcu Biricik’in yeni dizisi tabiki en çok beklenen

diziler arasındaydı. Daha önce Fatma dizisine 5 Yeni Netflix Türk Dizi ve Film Projesi Açıklandı yazımda yer vermiştim. Merakla beklenen Fatma dizisinin konusu, oyuncu kadrosu ve yorumunu sizlerle paylaşacağım.

Çekimleri İstanbul’da yapılan Fatma dizisinin yapımcısı Başak Abacıgil. Dizinin güncel IMDb puanı ise 7,7

Fatma Dizisi Oyuncu Kadrosu

Fatma dizisi oyuncuları arasında Burcu Biricik, Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu, Çağdaş Onur Öztürk gibi isimler yer alıyor.

Fatma Dizisi Konusu

Fatma eşinin ortadan kaybolmasının ardından gündelik temizliğe giden sıradan bir kadındır. Hayatını devam ettirmek için temizliğe gitmesinin yanı sıra her yerde eşini aramaya devam eder. Eşinin eski patronunun yanına da temizlik için giden Fatma eşi Zafer’in nasıl kaybolduğunu eski patronundan öğrenmeye çalışır. O ise Fatma kayıp kocasından bilgisi olabileceğini düşündüğü düşman olduğu eki ortağı Şevket’e gönderir. Fatma Şevket’in yanına gittiğinde istemediği bir şekilde biranda Şevket’i öldürür ve Fatma’nın hayatı bu cinayetin ardından giderek daha karmaşık bir hal alır.

Fatma Dizisi Yorumu

Burcu Biricik benim en beğendiğim oyuncular arasındadır. O yüzden yer aldığı yapımları izlemeye çalışıyorum. Son olarak Camdaki Kız dizisi ile ekrana dönmesi beni heyecanlandırsa da ikinci bölümün ardından diziyi izleyemeyeceğime karar verdim. Camdaki Kız hakkındaki yorumlarımı merak ederseniz Camdaki Kız Dizisi Konusu, Yorumu ve İncelemesi yazıma göz atabilirsiniz.

Fatma dizisi de tabiki Burcu Biricik’in başrolde olması nedeniyle merakla beklediğim diziler arasındaydı. Şuana kadar 3 bölümünü izlediğim dizi hakkında diziyi çok beğendim diyemesem de Burcu Biricik’in oyunculuğunu beğendim diyebilirim. Dizi konusu itibariyle çok alışkın olduğumuz diziler arasında yerini almaz. Fakat uzun uzun bakışmalar gereksiz sahne uzatmaları sebebiyle tam bir klasik Tv dizisi diyebiliriz. Dizi sanki yalnızca Burcu Biricik için yazılmış. Arada kısa sahneleri olan Uğur Yücel’in yazar karakteri de iyi desek. Diğer oyuncular öylesine seçilmiş gibi.

Son olarak izleyip çok beğendiğim Bir Başkadır dizisi ile kıyaslayacak olursam onun yanından geçemeyecek nitelikte bir dizi. Bir Başkadır dizisinde tüm karakterler üzerine düşünülmüş ve oyunculukların her biri çok iyi ve değerliydi. Fatma dizisinde onun aksine zaten Burcu Biricik izlettirir diğer oyunculara çok da gerek yok demiş gibi oyuncu kadrosu seçilmiş. Bu yüzden arada dişinizi sıkacak saçmalıkta sahneler olabilir. Şu sıralar Sadakatsiz dizisinde çok beğendiğim Melis Sezen’de dizinin kadrosunda yer alıyor. Nasıl bu kadar yapay oynayabilmiş diyebilecek derecede bir oyunculukla kısa bir rolü var.

Sıradan bir kadının bir seri katile dönüşmesini anlatan dizide konu çok ilgi çekici gibi gelse de sanki hikaye biraz boşlukta ve altı doldurulmamış gibi. İlerleyen bölümlerde farklı bir ilerleyiş yada şaşırtıcı bir olay olmazsa sıradan bir Türk dizisi kategorisinde benim için yerini alır. Gündemden haberdar olayım yapılan yorumlardan geri kalmayayım derseniz izlenebilir bir dizi. Ben sırf sonunu merak ettiğim için izlemeye devam edeceğim..

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...