i-care-a-lot-filmi-yorumu
Film Yorumları

Netflix I Care a Lot Filmi Konusu, Yorumu, Eleştirisi ve İncelemesi

I Care a Lot filmi konusu, yorumu, eleştirisi ve incelemesi yazımda; I Care a Lot filmi konusu, yorumu, Netflix incelemesi, I Care a Lot eleştirisi, analizi, IMDB puanı, fragmanı, yönetmeni, senaristi, oyuncu kadrosu ve yayınlanma tarihi bilgilerini sizlerle paylaşacağım.

Bu hafta sonu Netflix’in trendlerinde 2 numara olan I Care a Lot filmini zaman geçirmek adına öylesine izlemek için açtım. İzledikten sonra benim kesin bu filmi önermem gerek hissi geldi. Bir yerlerde görüp izlemeyi düşünenler için film hakkındaki yorumlarımı yazmaya karar verdim.

I Care a Lot Filmi Oyuncuları

  • Rosamund Pike (Marla)
  • Peter Dinklage (Roman)
  • Eiza González (Fran)
  • Dianne Wiest (Jennifer)

I Care a Lot Filmi Konusu

I Care a Lot filminin türünü Netflix Kara Mizah olarak belirlemiş. Film boyunca gülümsemek yerine bolca sinir krizine girebilirsiniz. Yasal vasi hizmeti veren bir şirketi yöneten Marla ve Fran adında iki kadın yaşlı müşterilerini dolandırarak zorla huzurevine kapatıyor. Gayet güzel işleyen bir sisteme sahip olan bu iki kadın son olarak çok zengin ve kimsesi olmayan Jennifer Peterson’ı hedef alıyor. Her şey yolunda ilerlerken son vesayetine aldıkları Jennifer Peterson’ın birden ortaya çıkan yakını işlerini karıştırmaya başlıyor. Marla’nın hırsı olayların daha da karışmasına neden oluyor.

i-care-a-lot-filmi-yorumu

I Care a Lot Filmi Yorumu

Filmin konusu farklı ve dikkat çekici. İzlemeye başladığınız ilk dakikalarda sinir krizine girebilirsiniz. Filmin başrolü kötü kadın rolündeki Rosamund Pike (Marla) daha önce farklı bir çok rolde izlememe rağmen aklımda kalan Gone Girl filminde sinir bozucu karakteri. Sanırım bu kadına böyle roller çok yakışıyor.

Filmin genel olarak hikayesi güzel ve ilgi çekici olsa da hikayede bir çok boşluk var. İnsan Jennifer Peterson’ın hiç mi arkadaşı bir yakını yok diye çılgına dönüyor.  Jennifer Peterson’ın oğlunun tuttuğu avukatın bu denli beceriksizce olan savunması çok zorlama gibi. Ayrıca filmin bir yerinde Marla avukata Jennifer’in avukatı sen değilsin araştırdım diyor. O zaman asıl avukatı nerde bir insanın aklına da gelmiyor ki şu avukatı bulalım da kadını çıkaralım. Film boyunca bunun gibi bir çok yüzeysel noktalar var ama bu filmi benim için kötü kılmadı.

Filmin hikayesindeki bazı noktalarda yüzeysellik olsa da Marla kazanacak ve Jennifer huzurevinde kalmaya devam mı edecek yoksa Jennifer’in oğlu Roman Lunyov mu kazanacak sırf bu çekişme için bile izlenebilir. Eğer boş vaktiniz varsa ve çerez bir film izlemek isterseniz izlemenizi öneririm.


Netflix La Valla (The Barrier) Dizi Konusu, Yorumu, Eleştirisi ve İncelemesi


 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...