netflix-lupin-dizisi-yorumu
Dizi Yorumları

Netflix Lupin Dizisi Yorumu | Netflix Dizi Önerileri

Netflix Lupin dizisi izlemeyi düşünenler buraya…Hafta sonu karantinasından eminim herkes benim kadar sıkılmış durumdadır. Her hafta sonunu mutlaka film ya da dizi izleyerek geçirmeme rağmen son 3 haftadır elle tutulur güzel bir film ya da dizi izlemek bile istemedim. Artık sürekli evde kalarak aynı şeyleri yapmak sanırım biraz yıldırdı.

Film Önerileri | Gerçek Hayattan Uyarlanan 10 Film Önerisi

Bu haftamı Exxen’de yayınlanan yapımları izlemekle geçirmiş ve izleyebileceğim herşeyi tüketmiş biri olarak tekrar Netflix’e döndüm. Netflix’i ilk açtığımda karşıma Lupin dizisi çıktı. Trendlerde olan diziye bir şans verelim kötüyse kapatırız olmadı diyerek diziyi açtık.

Dizinin başrol oyuncusu Omar Sy’ı sanırım bir çok kişi Intouchables (Can Dostum) filminden hatırlıyordur. Omar Sy bir çok başarılı yapımda rol alsa da benim izlediğim ve en çok etkilendiğim Intouchables (Can Dostum) filmindeki karakteriydi. Lupin dizisinde de canlandırdığı Assane Diop karakterini ben Omar Sy’a çok yakıştırdım.

Lupin Dizisi Konusu

Dizi Paris’te geçen bir hırsızlık olayını konu alıyor. Assane Diop, Arsen Lüpen’in maceralarından esinlenen kibar bir hırsız. Öyleki yaptığı hırsızlık planlarında binbir farklı kılığa girerek kimse tarafından tanınmamayı başarıyor. Assane Diop çocukluğunda babası ile birlikte zengin bir ailenin yanında yaşıyor. Babası bu ailenin yanında şöfor olarak çalışıyor.

netflix-lupin-dizisi-yorumu

Bir gün yanında çalıştıkları aile Assane’nin babasını sahip oldukları milyon dolarlık kolyeyi çalmakla suçluyor. Assane yıllarca babasının hırsız olduğunu düşünerek büyüyor. Bir gün kolye tekrar ortaya çıkıyor ve Assane babasının intikamını almak için kolyeyi çalmak istiyor ve bir plan hazırlıyor.

Lupin Dizisi İzlenir mi? Lupin Dizisi Yorumu

Bazı yapımlar vardır. Olayın ne olduğunu hemen kavrayamasanız da oyunculuklar ve dizi yada filmdeki sahne geçişleri o kadar iyidir ki merak duygusu uyandırır izlemeye devam edersiniz. Bence bu dizi tam anlamıyla öyle bir dizi. Dizi boyunca Assane Diop’un çocukluğundan sahneler kesitler halinde verilerek olay yavaş yavaş izleyiciye anlatılıyor. Assane Diop’un nasıl kibar bir hırsıza dönüştüğünün kesitleri veriliyor.

Harika Bir Netflix Hint Dizisi | A Suitable Boy Dizisi

Bu yazıyı dizinin ilk 3 bölümünü izleyen biri olarak yazıyorum. Dizi kesinlikle izlenmesi gereken yapımlar arasında girmeli. Akıcı ve izlemesi keyifli. Dizi ilerledikçe aklınızdaki düğümler çözülüyor ve soru işaretlerine yavaş yavaş yanıt buluyorsunuz.

Imdb puanı 7.8 olan dizinin şuan ilk 5 bölümü yayınlandı. Dizinin ilk sezonun 10 bölüm olduğu ve ikinci kısım olan 5 bölümü ise Netflix’in yaz aylarında yayınlayacağı söyleniyor. Dizinin uzun soluklu bir dizi olarak hazırlandığı haberi açıkçası beni mutlu etti. Umarım uzayınca ilk bölümlerdeki kaliteyi yakalayamayan dizilere benzemez.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...