manhunt-unabomber-dizisi-yorumu-eleştirisi-konusu
Dizi Yorumları

Netflix Manhunt: Unabomber Dizisi Konusu, Yorumu, İncelemesi ve Eleştirisi

Manhunt: Unabomber dizisi konusu, yorumu, incelemesi ve eleştirisi yazımda; Manhunt: Unabomber dizi konusu, yorumu, Netflix incelemesi, Manhunt: Unabomber eleştirisi, Manhunt: Unabomber analizi, Manhunt: Unabomber IMDB puanı, Manhunt: Unabomber fragmanı, Manhunt: Unabomber  yönetmeni, Manhunt: Unabomber senaristi,Manhunt: Unabomber  oyuncu kadrosu, Manhunt: Unabomber  kaç bölüm ve Manhunt: Unabomber yayınlanma tarihi bilgilerini sizlerle paylaşacağım.

Dizi Amerika’da 1978-1995 yılları arasında yaşanan gerçek bir olaydan esinlenilmiştir. Unabomber olarak bilinen matematikçi, anarşist teorisyen ve eylemcinin yaptığı bombalama eylemleri ile 3 kişiyi öldürmüş ve 23 kişiyi yaralamıştı. Gerçek adı Theodore Kaczynski olan eylemciyi FBI yıllarca yakalamaya çalışmış ve en sonunda yakalamayı başarmıştır.

Dizi Andrew Sodroski tarafından Discovery Channel için 2017 yılında çekilmiş. ABD yapımı suç, drama, polisiye tarzında bir TV dizisi. Sonrasında Netflix platformunda bulabileceğiniz dizi 8 bölümden oluşuyor.

Manhunt: Unabomber Dizisi Oyuncu Kadrosu

Sam Worthington (Jim Fitzgerald)

Carla Gugino (Kathy)

Paul Bettany (Theodore Kaczynski)

Elizabeth Reaser (Ellie)

Chris Noth (Don)

Manhunt: Unabomber Dizisi Konusu

Dizi Amerika’da 1978-1995 yılları arasında bombalama eylemi gerçekleştiren eylemci Theodore Kaczynski’nin yaşam öyküsünü konu ediyor. Kaczynski herkesten uzak bir dağ evinde yaşamını sürerken bombalama eylemlerini gerçekleştiriyor ve 17 yıl boyunca FBI’ya yakalanmamayı başarıyor. Son olarak 1995 yılında medyaya 35.000 kelimelik teknoloji karşıtı manifestosunu gönderiyor. Manifestonun Ajan Jim Fitzgerald tarafından dil bilimsel olarak incelenmesi sonucu yakalanıyor.

Netflix-Manhunt-Unabomber

Manhunt: Unabomber Dizisi Yorumu, Eleştirisi

Dizinin gerçek bir olaydan esinlenilmesi ilgi çekiciliğini arttırıyor. Polisiye tarzında bir dizi olmasına rağmen fazla heyecan bulabileceğiniz bir türden değil. Ajan Fitzgerald üzerinden ilerleyerek başlayan dizide Kaczynski’nin çocukluğunu ve kendini nasıl diğer insanlardan soyutladığı flashback yöntemi ile anlatılıyor.

Dizi izlenmeli mi diye soracak olursanız süper dizi kesinlikle izlemelisiniz diyemem. Genel olarak ilginç noktaları olsa da kurgu olarak beni çok tatmin etmedi. 2017 yılı yapımı olan dizi şu sıralar Netflix platformunda yayınlanıyor. Eğer vaktiniz var ve izleyecek başka bir alternatifiniz yoksa izleyebilirsiniz. İyi seyirler.


Netflix La Valla (The Barrier) Dizi Konusu, Yorumu, Eleştirisi ve İncelemesi


 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...