netflix-suclu-filmi-yorumu
Film Yorumları

Netflix Suçlu (The Guilty) Filmi Yorumu

Eylül ayının gelmesiyle Netflix deyim yerindeyse şenlendi. Ard arda film ve diziler yayınlanmaya devam ediyor. Başrolde Jake Gyllenhaal’ı gördüğümde bu filmi kesin izlemeliyim demiştim. Netflix orijinal yapımı olan filmin IMDb puanı ise 6,2

Suçlu (The Guilty) Filmi Konusu

Joe Bayler polis memuru olarak görev yaparken işlediği bir suç nedeniyle rütbesi düşürülür ve acil durum telefonlarına bakmak için görevlendirilir. Görevi esnasında Emily adında bir kadından kaçırıldığına dair telefon alan Joe bir anda kendini Emily kurtarmaya çalıştığı bir kaosun içinde bulur.

Suçlu (The Guilty) Filmi Yorumu

Normalde çok yazacak bir şey bulamadığım yapımları yazmayı tercih etmiyorum. Fakat 1 Ekim’de ülkemizde vizyona giren ve şu sıralar trendlerde olan bu filmi yine de yazmaya karar verdim. Film benim için tam bir zaman kaybıydı. Jake Gyllenhaal adını gördüğüm an filmin konusuna bakmadan izlemeye başladım. Sanırım filmde yeterli bütçe olmadığı için bir tane aktörle anlaşalım bir de mekan bulalım yeter demişler. Ya da bu filmde çok önemli bir mesaj vardı da ben anlamadım.

Film boyunca sadece Jake Gyllenhaal harici üç oyuncu kadraja çok kısa sürelerde giriyor. İlk yarım saat bir noktada filmin hızlanacağı ya da farklı olaylar olabileceği ümidi ile izliyorsunuz. Telefon görüşmeleri ile geçen 1 buçuk saat de anlamsızca durarak konuşmalar izlerken biraz geriyor.

Bir buçuk saatlik filmi özetleyecek olursam suç işleyip rütbesi düşürülen Joe bir suçluyla karşılaşır ve bu karşılaşma onun işlediği suç ile yüzleşmesini sağlar. Konunun izleyiciye veriliş şekli çok fazla düz kaldığı ve çok fazla durağan bir film olduğu için izlerken sıkıcı bir hal aldı. Daha iyi bir alternatifiniz varsa bir buçuk saati bu filmle geçirmemenizi öneririm.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...