netwrok-marketing-nedir
Homm Bitkisel

Network Marketing Nedir ve Nasıl Para Kazandırır?

Network Marketing Nedir ve Nasıl Para Kazandırır? Network Marketing bir doğrudan satış yöntemidir. İlk olarak başarılı bir şekilde bu yöntemi kullanan Carl Rehnborg’dır. Rehnborg 1934’te bu yöntemle kurduğu California Vitamin Company şirketinde ilk satışlara başlar. Sonrasında bu yöntemi kullanan bir çok farklı şirket kurulmuştur. Bu yazımda size Network marketing nedir ve nasıl bir işleyişi vardır onu anlatacağım.

Network Marketing Nedir?

Network Marketing bir doğrudan satış yöntemidir. Bir ürün üretilmesinin ardından satış işlemi için depodan satış yapılacak bayiye gönderilmesi için gereken ulaşım maliyetlerinin yanı sıra reklam ve tanıtım giderleri için de ayrıca bir emek ve para kaynağına ihtiyaç vardır. 

Network marketingde ise tanıtım ve ulaşım direkt aradan kalkarak fabrikadan kullanıcıya ulaşır. Kullanıcı ise onları kullanıp etrafına tavsiye ederek bu ürünlerin satışını gerçekleştirerek kazanç sağlar. Günümüzde bir çok farklı Network Marketing yapan markanın bulunması ve yaygınlaşması ile bir çok insan bu işe fazla mesafelidir. Kişiler kendi uğraşlarından başka kişilerin de faydalanmasını istemediği için Network Marketing yapmak istemez. Oysa eğer doğru bir sistemin içerisine dahil olunursa süreç içerisinde katılım sağlayan herkesin kazandığı bir sistemdir.

Network Marketing Nasıl Çalışır?

Network Marketin tavsiyeye dayanan bir sistemdir. Siz ürünleri kullanıp etrafınıza tavsiye ederek ürün satışı yapıp kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizin gibi bu alanda çalışmak isteyecek insanları bulup onlara işi ve ürünlerin içeriğini öğretip bu işi yapmasına yardımcı olarak da kazanç sağlayabilirsiniz. 

Network sistemleri işleyiş ve kazanç sistemi açısından farklılık göstermektedir. Herhangi bir network işi yapmadan önce kazanç sistemini doğru anlayarak ekibe dahil olmak önemlidir. Daha kazançlı bir network sistemi dikey büyüyen networktür. Örneğin siz bir ekibe dahil oldunuz sizin kazanç sağlayabilmeniz için alt ekibinizi oluşturmanız gerekiyor. Sizin çabalarınızın yanı sıra ekibinize dahil olan kişinin size üye desteği ile destek olması çok önemli. Çünkü network sistemlerinde kazandıkça kazandırmak ön planda olmalıdır. Eğer ekip lideriniz sizi desteklemek yerine yalnızca kendi kazancını ön planda tutarak yatay bir büyüme gerçekleştiriyorsa sizin o network sisteminde başarılı olmanız çok zordur.

Network Marketing sisteminin bir diğer önemli olan konusu ise size verilen prim oranı. Siz emek vererek dahil olduğunuz sistemde çalıştığınız oranda prim alamıyorsanız doğru networkte değilsiniz demektir. Çünkü kazandıkça aynı oranda kazandıran sistemde ilerlememek çok kolay. Eğer Homm Bitkisel Network sisteminin nasıl kazandırdığını öğrenmek isterseniz Homm Bitkisel Nedir ve Nasıl Para Kazanılır? yazıma bakabilirsiniz.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...