exxen-olagan-supheliler-dizi-yorumu
Dizi Önerileri

Olağan Şüpheliler Dizi Yorumu

Exxen platformunun ilk kurulacağı duyurulduğunda oh be artık kaliteli Türk dizileri gelmeye başlar diye umutlanmıştım. Platformda ilk izlediğim dizi Şeref Bey oldu ve farklı bir tarzı olmasından dolayı izlerken zevk aldığım bir dizi olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise çok sık tanıtımını gördüğüm ama bir türlü izleyemediğim Olağan Şüpheliler dizisini izlemeye başladım. İlk 3 bölümünü izlediğim Olağan Şüpheliler dizisi yorumumu sizlerle paylaşacağım.

Olağan Şüpheliler Oyuncu Kadrosu

Olağan Şüpheliler Konusu

Nehir, Zuhal ve Feyza isminde olan 3 yakın arkadaşın eşleri aynı oteli ortak olarak işletiyor. Otelin kuruluş yıl dönümünde 3 yakın arkadaş eşlerine bir sürpriz düzenliyor. Sürprizin ardından olaylar iyice karışıyor. Otel odasında kocaları ölen kadınların olayla olan ilişkilerinin mizah ile harmanlanarak anlatıldığı dizi de heyecan hakim.

Valeria Dizisi İzlenmeye Değer mi?

Olağan Şüpheliler Dizi Yorumu

Yönetmenliğini Yüksel Aksu’nun üstlendiği dizinin ilk sezonu 10 bölüm olarak Exxen platformunda yayınlandı. Dizinin başrolleri Bennu Yıldırım, Yasemin Allen ve Ceren Moray gibi başarılı oyuncuların paylaşması beni dizi hakkında büyük bir beklentiye soktu. Bennu Yıldırım’ın oyunculuğu zaten tartışılmaz ama Yasemin Allen ve Ceren Moray’da oynadıkları karakterlerin ciddi hakkını veren isimler.

Dizinin türüne gerilim dense de gerilimle pek alakası olmayan aralara minik espriler yerleştirilerek farklı bir tarz yakalamaya çalışılmış bir dizi. Klasik tüm polisiye vakası işlenen dizilerde olduğu gibi tabi ki dedektif bir kadın ve bir erkek. Tabi yine klasik olan dedektiflerin birinin daha şüpheci olurken birinin daha kandırılabilir oluşu. Buna ek olarak bir adet kötü karakter. Burada kötü karakteri biraz sempatik göstermeye çalışsalar da çok da başarılı olamamışlar. Dizinin bazı bölümlerindeki saçmalıklar o kadar göze batıyor ki iyi oyunculuklar bile malesef üzerini örtemiyor.

Şüpheli konumunda olan 3 yakın arkadaşın olaydan sıyrılmaya çalışması ve içine düştükleri durumlar farklı ve izlenebilir olsa da diğer karakterler ve olayların birbirine bağlanışı o kadar klişe olmuş ki bir noktadan sonra sıkmaya başlıyor. Ortalama 40 dakika olan dizi süresince uzun televizyon dizileri gibi bolca serpiştirilen bakışma sahnelerinde bir miktar içinize fenalık gelebilir. Tamam uzun dizilerde süreyi doldurmak için fazlaca bakışma sahnesi eklenmesini anlayabiliyorum ama 40 dakikayı doldurabilecek bir kaleminiz de mi yok neden saçma sapan bakışma sahneleri var anlayamıyorum. Sanırım türüne gerilim derken uzun bakışma sahnelerini kastetmişler. İzlerken o bakışmalar bir hayli geriyor çünkü.

Benim için bu dizi merak uyandıran ve tüm bölümlerini bir seferde bitirmek isteyebileceğim türde değil. Fakat izlenmeyecek vasatlıkta da değil. Muhtemelen başka izleyecek hiç bir alternatif bulamazsam diğer bölümlerini izleyebilirim.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...