Dizi Yorumları

Polisiye Dizisi Önerisi: Mare of Easttown Konusu ve Yorumu

Mare of Easttown yorumu isteyenler buraya.. Kaliteli polisiye dizisi kendini daha ilk bölümden belli eder. Mare of Easttown dizisi de kalitesini daha ilk bölümden belli eden dizilerden. Bir HBO dizisi olan Mare of Easttown dizisini bein connect uygulaması üzerinden izlemeye başladım. 30 günlük ücretsiz izleme fırsatı veren uygulamaya bir bakmanızı tavsiye ederim. Your Honor ve A Discovery of Witches gibi güzel izlerken keyif alacağınız diziler var. Özellikle Your Honor dizisini kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Dizi hakkındaki yorumumu buradan okuyabilirsiniz.

Gelelim Mare of Easttown dizimize. Dizinin güncel imdb puanı 8,3. Şuana kadar yayınlanan 3 bölümünü izlediğim dizi kesinlikle bu puanı hak ediyor. HBO dizisi olan Mare of Easttown 7 bölümden oluşan bir mini dizi. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Oscar, Grammy ve Altın Küre gibi prestijli ödüllere sahip Kate Winslet’ın yanı sıra Julianne Nicholson ve Jean Smart gibi isimler yer alıyor.

Mare of Easttown Konusu

Dizi Pennsylvania’nın küçük bir kasabasında işlenen cinayeti konu ediyor. Kasabanın dedektiflerinden olan Mare kasabada işlenen genç bir kızın cinayetini çözmeye çalışır fakat bunun yanı sıra yolunda gitmeyen aile hayatı ve neredeyse tüm kasaba ile akraba olması sorunların çözümünü zorlaştırır.

Colin ise ilçeden kasabaya Mare’e cinayeti çözmesine yardım etmek için gönderilen genç bir dedektiftir. Mare ilk önce Colin’in işlerine karışmasından rahatsız olsa da sonrasında işlenen cinayeti beraber araştırmaya başlarlar.

Mare of Easttown Yorumu

Mini dizi olan Mare of Easttown dizisinin şuana kadar 3 bölümünü izledim. Dizi toplamda 7 bölümlük bir mini dizi. Polisiye türündeki dizilerin çok uzamadan final yapması olayların daha hızlı ilerlemesine ve izleyeni de sıkmaması önemli bir ayrıntı bence. Bu dizi de tam hiç bir olayın uzamadığı ve sahnelerin hızlı akıp gittiği bir dizi.

Dizinin ilk bölümünde ana karakter Mare’in ailesi ile ilişkisini ve çevresi tarafından nasıl biri olduğunu çok güzel anlatıp sonrasında dizideki olaya odaklanılmaya başlanıyor. Kate Winslet o kadar iyi oynamış ki dizideki o kasvetli hava ve Mare’in herşeyden bıkmış ve çekilmez ruh hali izleyene geçiyor. Bu dizi bana Agatha Christie romanlarını hatırlattı -ki okumaktan çok zevk alırım- Ortada bir cinayet ve cinayetle ilişkisi olan bir çok insan var. Dedektif ise cinayeti kimin işlediğini çözmeye çalışıyor. Dizinin temeli bu şekilde oluşturulsa da Mare karakterinin kendi ruhsal durumu da diziye dahil edilince daha keyifli bir dizi olmuş.

Dizide bir çok karakter var ve izlerken bu karakterlerin eninde sonunda cinayetle bir ilgisi çıkacakmış ya da gizledikleri bir şey ortaya çıkacakmış hissi veriyor izleyene. Eğer sonunda bu karakterlerin ilişkileri sağlam bir kurguyla anlatılırsa bu dizi en sevdiğim diziler arasına girebilir. 3. bölüme kadar gayet iyi ve keyifli giden diziyi izlemenizi öneririm.

 

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...