valeria
Dizi Önerileri, Netflix Dizi Önerileri, Yabancı Dizi Önerileri

Valeria Dizisi İzlenmeye Değer mi?

Netflix’te bir süredir trendlerde olan Valeria dizisi bir İspanyol yapımı olması nedeniyle ilgimi çekti. Son olarak izlediğim ve çok beğendiğim İspanyol dizisi La Valla’nın bende bıraktığı güzel etki beni diziyi izlemeye itti. Eğer İspanyol yapımı dizileri izlemeyi seviyorsanız La Valla yazıma göz atabilirsiniz.

2 sezonu yayınlanan dizi toplam 18 bölümden oluşuyor. Bölümlerin ortalama 40 dakika olması dizinin hızlı ilerlemesi açısından oldukça güzel bir durum. Benim gibi uzun uzadıya dizi izlemekten sıkılanlar için Valeria dizinin bölüm süreleri izlenmeye değer uzunlukta. Dizinin IMDb puanı ise 6.3

Valeria Dizisi Oyuncuları

Valeria Dizisi Konusu

Dizi Elisabeth Benavent’ın aynı isimli romanından uyarlanmış. Dizi 6 yıllık evli olan ve yazar olarak kariyer yapmayı hedefleyen 28 yaşında genç bir kadındır. Evliliğinde yaşadığı olumsuzluklara birde kitabını bir türlü yazmaya başlayamaması eklenince zorlu bir döneme girer. Yakın dostu Lola sayesinde tanıştığı yeni arkadaşının verdiği roman fikri ile romanı yazmaya karar verir.

Dizi Valeria’nın roman yazma süreci ve yakın dostları Lola, Nerea ve Carmen’in hayatına odaklanıyor.

Netflix Hanedan Dizisi Konusu, Yorumu ve İncelemesi

Valeria Dizisi Yorumu

Dizi tam boş boş bakacağınız ve izlerken asla kafa yormayacağınız bir dizi. Dizinin ilk 4 bölümünün neredeyse yarısını ilerleterek izledim. Dizinin bir bölümünde dikkat çektikleri “Sex her zaman satar” klişesini sanırım bu dizi için uygulamışlar. Dizinin konusu o kadar sıradan ve bayağı ki diziye ekledikleri anlamsız sex sahneleri ile diziyi izlettirme çabası içerisine girilmiş hissi veriyor.

Valeria’nın kötü giden hayatı Victor ile tanışması ile heyecanlanmaya başlıyor. Evli bir kadının yasak aşk macerası da denemeyecek çokça açık ilişkinin övüldüğü diziye anlam veremediğim bir düzlük mevcut. Bu tarz bayağı olarak nitelendirilebilecek dizilerde ufak da olsa sempatik bulunan ya da çok beğenilen bir karakter olur genelde ve sırf o karakter için kendini izlettirir. Bu dizide benim için hoş diyebileceğim bir karakter olmadı aksine karakterleri antipatik buldum.

Diziyi genel olarak özetleyecek olursam başarısız, parasız ve mutsuz karakterimiz hayatının aşkını bulur ve birden hayatı değişir. İlerleyen bölümleri izlemeden tahmin etmek zor olamayacak bu dizi ancak başka bir işle uğraşırken ses olsun diye izlemenizi tavsiye ederim.

Her ne kadar diziyi beğenmesem de bir o kadar da dizi müziğine bayıldım. Valeria’da çalan şarkılar gerçekten güzel ve eğlenceli. Diziyi izlemenizi tavsiye etmesem de Valeria dizisi müzikleri dinlemenizi öneririm.

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...